Skocz do zawartości

Ile to metrów kwadratowy


Recommended Posts

Mam takiego moze glupie pytanie a dla niektorych wyda się smieszne, ze tego nie wiem ale juz zgłupiałam. 

Mam dom piętrowy 10m x 10 m. 

Parter ma wysokosc 260 cm i na piętrze rowniez 260 cm. 

 

Dom ma 100m2 czy 200m2 ? 

Nie ogarniam tego totalnie. 

Chodzi mi o sam fakt czy m2 liczy sie gora i dol czy tylko ogólnie bryłę domu? 

 

 

Link do komentarza

Bo tak jak kolega @poczytywacz napisał, powierzchnia ZABUDOWY to jest powierzchnia gruntu jaki zajmuje dom. Czyli prostokąt jaki "rysują na ziemi ściany zewnętrzne. 

Natomiast powierzchnia UŻYTKOWA domu, to suma wszystkich powierzchni wewnątrz domu, po których możesz chodzić (tak w uproszczeniu). Czyli to co na parterze plus to co na piętrze. NO I TO WSZYSTKO TRZEBA OGRZAĆ!!!

Węgla trochę trzeba...

 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
26 minut temu, podczytywacz napisał:

No to:

no, prawie 200... Trzeba pomierzyć pomieszczenia, obliczyć powierzchnię każdego z nich i zsumować...

Tak , tak wiem dalam tak w przybliżeniu byle tylko zrozumiec jak to w koncu jest z tym metrazem. Dziekuje. 

26 minut temu, retrofood napisał:

Bo tak jak kolega @poczytywacz napisał, powierzchnia ZABUDOWY to jest powierzchnia gruntu jaki zajmuje dom. Czyli prostokąt jaki "rysują na ziemi ściany zewnętrzne. 

Natomiast powierzchnia UŻYTKOWA domu, to suma wszystkich powierzchni wewnątrz domu, po których możesz chodzić (tak w uproszczeniu). Czyli to co na parterze plus to co na piętrze. NO I TO WSZYSTKO TRZEBA OGRZAĆ!!!

Węgla trochę trzeba...

 

Już rozumiem. Dziękuję. 

No niestety nikt nie spodziewał się,że nastaną takie czasy...na szczęście udalo mi się zakupic 5t ekogroszku. Mam tylko nadzieje,że starczy. W rezerwie jeszcze klima, kominek i maly elektryczny grzejniczek. Chyba nie zamarzniemy 🤔🙂

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...