Skocz do zawartości

Od czego zaczać remont pokoju proste pytania.


Recommended Posts

Witam w moim pokoju trzeba wykuć bruzdy na kable w trzech miejscach i teraz pytanie czym to wyciąć i czym zalepić bo w moim pokoju nie będzie gipsów a był taki zamysł dlatego nową instalacje poprowadzili mi na ścianach i teraz mam masakrę, najgorzej te bruzdy będzie wyciąć przy suficie bo kable są puszczone pod sufit aż i abym nie zniszczył sufitu bo kilka cm do sufitu muszę wyryć bruzdy aby przewody nie wystawały. Kolejna sprawa to stara podłoga która "tańczy" stara drewniana podłoga na którą w latach 70 nabito płyty laminowane i pomalowano je, teraz jest lipa i trzeba to zrywać i nie mam pojęcia jak się za to zabrać panele układać umiem, ale czy wysokość podłogi będzie się zgadzać z tą co jest teraz. Kolejna sprawa to sufit jest zrobiony z GK i niewykończony z braku funduszy nie jest otynkowany i nie pomalowany wpadłem na pomysł przyklejenia "Kasetonów" styropianowych i pytanko na co je przykleić. Oczywiście wszystko chcę zrobić jak najtańszym kosztem pokój ma 7metrów na 3.

Link do komentarza

Bruzdy rysujesz od wagi, tniesz fleksem z tarczą do betonu, a potem kujesz najlepiej młotem udarowym, jak nie masz to majzlem. Na to gips szpachlowy, a potem na całość gładź, żeby to jako tako wyglądało. Co jest pod tymi płytami na podłodze? To jest strop? Kasetony to na jakiś klej punktami, albo taśme dwustronną.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Szanowny Panie,
Bruzdy warto dokładnie odpylić i zagruntować gruntem szybkoschnącym, np. Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Zadaniem gruntu jest zwiększenie przyczepności podłoża i związanie pozostałości kurzu. Do uzupełnienia ubytków najlepiej zastosować tynk gipsowy. Jeżeli jednak chce Pan, aby ściany miały jednolitą strukturę, rekomenduję następnie całościową aplikację gładzi szpachlowej Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start. Dwie warstwy gładzi pozwolą uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...