Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Prąd w lesie


Recommended Posts

Energa operator odmówił budowy przyłącza elektrycznego do ujęcia wody na działce leśnej. Uzasadniając koniecznością odleśienia  gruntu pod urządzenia . Cz jest to zasadne. Na obecną chwilę nie ma możliwości odleśienia gruntu czy są inne możliwości 

Link to postu

 

Nie wiemy jaka jest dokładnie sytuacja. Szczególnie od strony technicznej, czyli gdzie jest najbliższa linia niskiego napięcia. Ale tu się raczej nic nie wymyśli. Formalnie pewnie rzeczywiście należałoby załatwić wyłączenie fragmentu działki z produkcji leśnej. Operator zaś nie rwie się do budowy przyłącza, bo to dla niego znikome źródło korzyści. 

 

Link to postu
7 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Nie wiemy jaka jest dokładnie sytuacja. Szczególnie od strony technicznej,  

 

Myślę, że bardziej w grę wchodzą kwestie własnościowe. Czyj teren, ile działek przecina, itd. Bo pies pogrzebany jest najczęściej w uzgodnieniach z właścicielami. I ich nadmiernych żądaniach. 

Pytanie do Autora. To ujęcie wody jest własnością osoby fizycznej czy prawnej?

Link to postu

Oświadczenie woli o udostępnieniu nieruchomości dla Energii zostały pozytywnie podpisane przez właścicieli gruntów przez które miał przebiegać kabel ziemny. Ujęcie wody jest do wykonania na działce leśnej której jestem właścicielem. Zgłoszone do Starostwa bez uwag. Również na tej podstawie podpisałem umowę z Energą o wykonaniu przylacza. Problem powstał na etapie projektowania gdzie okazało się że na działce leśnej nie można instalować urządzenia elektroenergetycznego

Link to postu
2 godziny temu, Tomek R. napisał:

 Również na tej podstawie podpisałem umowę z Energą o wykonaniu przylacza. Problem powstał na etapie projektowania gdzie okazało się że na działce leśnej nie można instalować urządzenia elektroenergetycznego

Masz podstawę prawną?

Dlaczego nie można?

Link to postu

Dostałem tylko informację z Energii o konieczności odleśienia gruntu w przeciwnym przypadku rozwiążą ze mną umowę o wykonaniu przyłącza. Rozmowy z tą firmą są bardzo trudne dlatego szukam innych rozwiązań 

Link to postu
19 godzin temu, Tomek R. napisał:

Dostałem tylko informację z Energii o konieczności odleśienia gruntu  

Ale czy to informacja na piśmie? Jeżeli ustna, to poproś na piśmie. Bo skoro nie ma decyzji formalnej, to nie można się odwoływać. A informacja pisemna musi zawierć uzasadnienie. Wtedy można sprawdzić, czy się nie migają. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki rozstaw płatwi dla dachu kopertowego 35 st. Odległość ok 265-270 cm od ścian kolankowych (na czerwono). Ale wydaje się to dość nieporęczne dla przyszłego poddasza użytkowego gdyż słupy wspierające dach wypadały by na stropie zamiast nad ścianami nośnymi. W tych miejscach nad ścianami nośnymi mogły by być stawiane ścianki działowe przyszłych pomieszczeń a co za tym idzie można by słupy dachu ukryć w tych ściankach działowych (aczkolwiek grubość słupów jest nieco grubsza od ścianek działowych bo aż 14x14 cm). Ponadto występują tu też belki stropu, nadciągi (na fioletowo) na których też będą stawiane ścianki działowe. Czy orientuje się ktoś czy bez zmiany kąta można by przestawić nieco rozstaw płatwi do środka na ok 306cm, a niektóre słupy przesunąć nieco w bok jak pokazują oznaczone na żółto "a"? Czy to jest istotna zmiana wpływająca na nośność dachu?        
  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...