Skocz do zawartości

poszukuję wiadomości o drzwiach wejściowych z fiberglasu?


Recommended Posts

Cytat

Czy jest ktoś w stanie mi udzielić więcej wiadomości na temat drzwi z fiberglasu?
Może ktoś zna producenta? hurtownie która oferuje takie drzwi?Drzwi


OK, panie Mariuszu, mieszkam w USA ale moge panu powiedziec-napisac kto produkuje drzwi z fiberglass w Polsce--jest to firma z Gdanska-Euronord. Prosze wejsc na ich strone i drzwi z fiberglass beda Euronord-Prestige. Wiem o tej firmie juz od przeszlo roku. Jestem z nimi w kontakcie, gdyz wlasnie chce takie drzwi do mojego domu w Warszawie--ktory O ZGROZO!!!remontuje!!!- na odleglosc!!!!no moze nie bedzie tak zle!!!cha,cha,cha!!!. Wybralam drzwi biale-wzor "Parlament" z witrazem i naswietlem gornym. W moim domu w USA posiadam wlasnie drzwi z fiberglass--tylko oczywiscie innej firmy--szkoda ze nie ma jej w Polsce. To jest amerykanska firma ThermaTru. Dzrwi mozna kupic wduzych sklepach budowlanych--i nie sa wcale drogie--teraz bardzo duzo osob wlasnie nastwia sie na fiberglass--z wielu przyczyn--miedzy innymi jest przyjazny dla srodowiska--bo wyprodukowany z piasku!!!ktorego jest pod dostatkiem wszedzie--Sa doskonale!!!!Lepsze od drewnianych, stalowych, plastikowych itd!!!.Tak, wiem ze malo jest znane w Polsce o fiberglass i produktach i firmach ktore jes produkuja. Ja dowiedzialam sie o Euronord ze strony Muratora--to bylo juz przeszlo rok temu. Widzialam tez kiedys przypadkowo na polskim Allegro ogloszenie--ze ktos--(mam adres e-mail tego kogos ) sprzedawal takie drzwi. Rowniez na Budujemy Dom czyli na tej stronie w dziale drzwi i okna--byl artykul o zakupie kontrolowanym--kupujemy z klientem drzwi wejsciowe--wlasnie byly to drzwi z fiberglass z firmy Euronord. Cena byla okolo 3500zl. Ale o cenie bedzie oczywiscie decydoac indywidualne zamowienie. Euronord ma przedstawicieli-dystrybutorow w calej Polsce. Acha, firma OK-Team z Warszawy ktorej nazwe podal inny uczestnik forum nie produkuje drzwi tylko okna z fiberglass, ktore tez wymieniam w domu. jesli ma pan lub inniuczestnicy pytania o fiberglass produkty--chetnie odpowiem. Zycze powodzenia w zakupie--naprawde polecam bo wiem o czym mowie .Pozdrwiam serdecznie wszystkich "piszacych" na forum.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ale co to za budynek? Chyba nie schron?
    • Po 15 latach chyba mu przeszło, co?
    • Budynek nowy, oddany do użytku na początku 2024 r. Ostatnio zauważyłam „pęknięcia” pomiędzy podłogą a listwami. Czy to oznaka osiadania budynku? Nie widać narazie pęknięć ścian. Problem najbardziej widoczny w garażu, kotłowni. W pokojach to jedynie drobnostka wyglądająca jak pęknięcie pod wpływem ciężaru, ucisku mebla.
    • Poszukaj belki na suficie.
    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...