Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Drodzy forumowicze!

 

Niedawno kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim (nie od dewelopera, dłuższa historia) i mamy w nim dwa balkony. Jeden balkon jest w dobrym stanie ma wykonaną hydroizolację, ogólnie wygląda dobrze. Natomiast drugi balkon o długości 7.2 metra był przykryty papą (?) lub  czymś podobnym. Cokolwiek to było, było bardzo popękane i widać było, że naciągnęło wodę. Zerwałem całość. Okazało się, że pod tym prawie stała woda, całość była bardzo  mokra, blacha która był okuty balkon dosłownie zgniła (budynek jest oddany w 2019 roku). Obecny stan balkonu jest taki jak na zdjęciach. W kilku miejscach mam 4cm dziury w wylewce aż do folii pod która jest styropian. Styropian jest mokry w dotyku, w jednym miejscu pod drzwiami chyba jest pęknięta folia, bo drobny gruz w dziurze stał się wilgotny.

 

Cały balkon starałem się suszyć gdzieś ze 3 tygodnie, jak lało to przykrywałem plandeką.

 

Balkon jest ocieplony razem z resztą budynku. Na zewnętrznej krawędzi balkonu trzyma się około 2cm pasek betonu. Mój plan był taki, aby całość zagruntować ceresitem ct 17, a następnie zrobić wylewkę (weber floor 1000) po prawie całej powierzchni balkonu. W dziurze gdzie widać folię, wychodzi że będzie około 7cm wylewki. Chcę tą wylewkę zrobić do poziomu tego paska betonu na zewnętrznej krawędzi. Spadek po czymś takim powinien być około 1%. Postaram się go zwiększyć zaprawą wyrównującą, ale w to dalszej części prac.

 

Na ten moment chciałem zapytać czy to co zamierzam zrobić ma sens. Dokładnie chodzi mi o ten mokry styropian pod wylewką, oraz tak naprawdę o to czy mogę "nalać" betonu do poziomu tego rancika od ocieplenia.

 

Z góry dziękuję za rady/uwagi.

 

Pozdrawiam

Tomek

IMG_20220719_123735.jpg

IMG_20220719_123729.jpg

IMG_20220718_155511.jpg

IMG_20220718_155517.jpg

IMG_20220718_155524.jpg

IMG_20220718_155532.jpg

Link to postu

Ze zdjęć trudno wywnioskować jaka jest konstrukcja balkonu i bazą do dalszych działań powinna być dokumentacja techniczna płyty balkonowej lub przeprowadzona ekspertyza. Należy raczej liczyć się z koniecznością zerwania warstwy wierzchniej i  wylania jej na nowo z uwzględnieniem hydroizolacji wyprowadzonej na ścianę domu.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...