Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zasady wymiany pokryć eternitowych


Recommended Posts

W Polsce, do lat 90-tych ubiegłego wieku, wiele pokryć dachowych wykonywano z płyt cementowo-azbestowych, popularnie nazywanych eternitem. Materiał ten zawiera 12-15% azbestu, minerału uznawanego za wysoce chorobotwórczy. Realne zagrożenie dla zdrowia pojawia się, zwłaszcza gdy włókna azbestowe uwolnione zostaną z cementowej „otoczki" na skutek naturalnego starzenia się cementowego spoiwa lub uszkodzenia ich struktury. Dlatego powinniśmy możliwie szybko zdecydować się na wymianę tego pokrycia w trosce o nasze zdrowie i ochronę środowiska.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/pokrycia-dachowe/9476-zasady-wymiany-pokryc-eternitowych

Link to postu
Gość Irek
Odradzam kategorycznie kładzenia płyt bitumicznych . Jest to materiał nadający się na tymczasowe pomieszczenia gospodarcze , a nie na budynki mieszkalne . Na dachu nie wytrzyma dłużej jak 10-15 lat . Jest mało odporny na silne wiatry i gradobicia , a ponadto jako materiał bitumiczny podlega takim samym zasadom drogiej utylizacji jak pokrycia z zawartością azbestu . Nie wchodźcie z deszczu pod rynnę . Jeżeli już to proponuję materiały stalowe , na których po konieczności zdemontowania można jeszcze zarobić ( złom ) lub ceramiczne i cementowe , które łatwo jest utylizować jako gruz i poddać ponownej obróbce .
Link to postu
3 godziny temu, Gość Irek napisał:

Odradzam kategorycznie kładzenia płyt bitumicznych .  

Jestem zdecydowanie "za". Za "niekładzeniem", oczywiście. Dodam jeszcze, że pokrycia bitumiczne musimy dość często remontować, więc ogólne koszty wcale nie są mniejsze.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...