Skocz do zawartości

płyta betonowa na ścianie fundamentowej


Recommended Posts

Dzień dobry,

mam zaprojektowany dom na tradycyjnych fundamentach (ściany fundamentowe z betonowych pustaków szalunkowych), wewnątrz ścian fundamentowych na podbudowie z piasku ma być wylewany podkład/płyta betonowa 10cm, tak by jej poziom zrównał się z górną powierzchnią ścian fundamentowych (czyli rozwiązanie tradycyjne).

Wykonawca mówi, żeby zrobić to inaczej, tzn. wylać beton na całej powierzchni (po obrysie budynku) przykrywając także ściany fundamentowe i zazbroić go siatką zbrojeniową (taką jak do wylewek). Czy taka płyta nie będzie pękać na granicy ścian i posadzek? Czy to dobry pomysł? Ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem?

 

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi.

usiek - Tu na zdjęciach masz porządną i przede wszystkim mocno zazbrojoną płytę.

 

Budynek będzie niepodpiwniczony. Fundamenty mam zaprojektowane tradycyjne czyli ściany fundamentowe na ławach (i takie będą), a pomiędzy ścianami podkład betonowy układany na podsypce z piasku.

Wykonawca chce rozlać podkład betonowy aż na ściany fundamentowe, zamiast tylko pomiędzy ścianami, bo to w jakiś sposób ma im ułatwić pracę.

Ech, trzeba będzie przewalczyć, żeby nie wprowadzali takich nowatorskich pomysłów na mojej budowie.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...