Skocz do zawartości

Ocieplenie styropianem


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Ile trzeba zapłacić za ocieplenie 200m2 powierzchni styropianem?

Styropian 20cm, bryła niezbyt skomplikowana.

Ile z materiałem, a ile bez?

 

Chcę porównać ile zyskałem albo straciłem wykonując część robót samemu...

 

Bez tynkowania. Zaciągnięte siatką i zagruntowane..

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Napisano

To bardzo dobre pytanie - bardzo duża część kosztów zależy od ceny styropianu. Poszukaj w miarę korzystnego źródła styropianu i zaoszczędzić kilkanaście procent.

Przykładowo - > Styropian TermoOrganika TERMONIUM PLUS 031 GR 20CM w cenie 54,93 zł/m2 - oferta na portalu aukcyjnym. Możesz zejść z lambdą na 0.33 - moze będzie taniej w tym samym punkcie.  ta oferta wydaje się być OK. I lambda niżej Styropian Grafitowy Pasywny FASADA PRO 0,033 20 cm Arsanit w cenie 39,73 zł/m2 - trzeba jeszcze sprawdzić sprzedawcę - okazja może okazać się oszustwem. W hurtowanich ceny są wyższe wg mojego rozeznania.

Teraz ceny w górę

Drugi przykład : Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy w cenie 73,27 zł/m2.

Trzeci przykład: Styropmin grafitowy Passive PRO 31 70 w cenie 78,67 zł/m2

I masz odpowiedź.

Napisano (edytowany)

8700zł zapłaciłem za styropian 20cm grafitowy. Załatwiany spod ziemi itd... :)

Za kleje, siatki, kołki, narożniki, listwy coś ok 3500zł chyba wyszło

 

Tyron... nowoczesny styropian pisze na nim.

Nie wiem czy można dać link https://tyron.pl/

 

ps. Ja materiał cały już mam... sam sobie kupiłem.

25 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

I masz odpowiedź.

Nie mam ceny za robotę... o głównie o to mi chodzi.

Wiem, że firmy inaczej liczą z materiałem i bez.... czasami bez materiału nie chcą przyjść :P

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Napisano

Ja jestem dogadany z materiałem Swisspor 0.033 15cm grafit na 155zł/m2 brutto. Z tego co liczyłem, za robotę wyszło mi max 8tys. Styropian kupiony po 320zł/m3. Łacznie będzie 220-230m2. Oczywiście z tynkiem silikatowym.

Napisano

Ja nie dam rady wziąć sobie np miesiąc urlopu, bo nawet z jednym czy drugim synem tyle by mnie zeszło. Podejrzewam, że to nie filozofia, ale zwrotu z Czystego Powietrza napewno bym nie dostał. Tego jakoś boje się robić.

Napisano

Teraz to bardziej chęci niż umiejętności się liczą. Wczoraj znajomy, ostatni spawacz gazowy w okolicy 67lat dostał propozycję, że ile powie tyle dostanie. A ja wyznaje zasadę, że jak ktoś tylko chce, to się nauczy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...