Skocz do zawartości

Panie prosze o pomoc


Adarkar

Recommended Posts

Napisano
Mam pytanie do Pan:
Jestem na etapie hydrauliki i musze okreslic polozenie urzadzen w kuchni. Mam problem, ktore polozenie zmywarki bedzie lepsze 1, czy 2.
Z gory dziekuje za pomoc.
Adarkar

DSC01446.jpg

Napisano
  Cytat

A po co ci panie kolego? Na oko widać że pod oknem jest lepiej.

Rozwiń  

Mnie tez tak sie wydaje ale moze inni maja jakies doswiadczenia podczas korzystania ze zmywarki zwiazanego z jej umiejscowieniem. A panie maja do tego wiekszy ode mnie zmysl poczucia estetyki.
Pozdrawiam ADARKAR
Trzeba zaplanowac umiejscowienie ujecia wody do zmywarki, przelacza elektrycznego oraz odplywu wody.
Napisano
Opcja ze zmywarką przy ścianie jest całkiem niezła. Zwłaszcza że (jeśli dobrze widzę) w kącie pod oknem ma stać kuchnia gazowa.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

Z naczyń przed włożeniem do zmywarki trzeba usunąc resztki, opłukać fusy itp. Zmywarka musi znajdować się obok zlewu.

Rozwiń  


Musi? ( zabieram głos choć nie do mnie kierowano pytanie); dlaczego przymus? Na takiej samej zasadzie kuchnia musi być obok zlewu bo się można łatwo sparzyć wyciągając pieczeń a wtedy rękę trzeba włożyć pod kran.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

Musi? ( zabieram głos choć nie do mnie kierowano pytanie); dlaczego przymus? Na takiej samej zasadzie kuchnia musi być obok zlewu bo się można łatwo sparzyć wyciągając pieczeń a wtedy rękę trzeba włożyć pod kran.

Rozwiń  

Moze nie musi, ale wszystkie wzgledy praktyczne wskazuja na to, aby jesli jest mozliwosc-zmywarka znajdowala sie jak najblizej zlewu--nie musi byc zaraz obok ale blisko. Zgadzam sie z takimi samymi glosami w tej sprawie. Kuchnia do gotowania nie koniecznie, a raczej jest niepraktykowane aby kuchnia byla zaraz kolo zlewu (chlapiaca woda podczas korzystania ze zlewu nie powinna miec "w zasiegu" powierzchni kuchni ) . Pomiedzy kuchnia a zlewem powinien znajdowac sie blat-czyli powierzchnia do pracy. Zlew jesli to mozliwe, powinien znajdowac sie pod oknem. Kuchnia nie powinna byc bezposrednio pod oknem-ze wzgledow bezpieczenstwa i higieny. Wogole wszystkie najwazniejsze urzadzenia-elementy kuchni jako pomieszczenia powinny znajdowac sie w dosc bliskim sasiedztwie-jedno od drugiego abysmy nie biegali po kuchni "nakladajac" kilometrow. No moze jesli mamy na mysli odchudzanie-polaczenie przyjemnego z praktycznym. Polozenie tych urzadzen powinno sie planowac duzo wczesniej--a napewno zanim wykonamy przylacza elektryczne i wodociagowe w kuchni. Pozdrawiam, Ela.
Napisano
  Cytat

Ja jestem za tym żeby zmywarkę postawić jak najbliżej kuchni. To praktyczne.

Rozwiń  

Dobrym rozwiązaniem jest wyspa.Wszystko w jednym skupisku,obrót w prawo do tyłu i mamy lodówkę,obrót w lewo i mamy szafki,przed sobą płyta ,obok zlew .Blisko i ergonomicznie. icon_biggrin.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
  Cytat

Dobrym rozwiązaniem jest wyspa.Wszystko w jednym skupisku,obrót w prawo do tyłu i mamy lodówkę,obrót w lewo i mamy szafki,przed sobą płyta ,obok zlew .Blisko i ergonomicznie. icon_biggrin.gif

Rozwiń  


Jakiej wielkości powinna być kuchnia żeby się o wyspę nie obijać?
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Zmywarka koło zlewu! Przed włożeniem naczyń do zmywarki należy usunąć resztki jedzenia (jak ktoś wcześniej zauważył).No i korzystniejsze w kwestii podłączenia icon_biggrin.gif.
Napisano
  Cytat

Zmywarka koło zlewu! Przed włożeniem naczyń do zmywarki należy usunąć resztki jedzenia (jak ktoś wcześniej zauważył).No i korzystniejsze w kwestii podłączenia icon_biggrin.gif.

Rozwiń  

a ze przeważnie pod zlewem jest śmietnik to na jedno wychodzi bo do zlewu resztek nie wyrzucasz tylko do śmieci no chyba ze jest młynek w zlewie
Napisano
Mam zmywarkę od kilku lat i zdecydowanie polecam umiejscowienie jej przy zlewozmywaku. Wylewanie resztek herbaty, opłukiwanie naczyń i wiele innych czynności, bez których nie da się korzystać ze zmywarki jest o wiele prostsze, kiedy zlewozmywak ma się pod ręką. Funkcjonalność w kuchni jest najważniejsza. Umiejscowienie zmywarki przy kuchni nie jest najlepszym wyjściem. I tak nie będziesz umieszczała w zmywarce gorących garnków z resztkami, bądź patelni wprost po użyciu, prawda? Jeszcze jedna istotna rada. Bez względu na to jak liczną, bądź nieliczną masz rodzinę sugeruję zakup zmywarki o szer. 60 cm. Nawet dwuosobowa rodzina nie będzie miała problemu w załadowaniu 60 cm zmywarki. Kupno zmywarki o szer. 45 cm wiąże się z niezmywaniem w niej garnków (po prostu się nie mieszczą). Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
mam bardzo podobne ułożenie w kuchni jak wersja 2 (zlewozmywak, zmywarka 60) jest to praktyczne i godne polecenia ale przy takim ułożeniu zlewozmywaka okno nie otwiera sie do końca bo przeszkadza bateria (dlatego mam wstawione okno z mozliwością uchylania)
powodzenia
Napisano
potwierdzam poprzednie wypowiedzi, zmywarka powinna być przy zlewie inaczej będzie bardzo niepraktycznie a wiem co mówię bo jestem użytkowniczką zmywarki od dobrych paru lat.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Prof. Łukasz Łuczaj, botanik z Uniwersytetu Rzeszowskiego, co roku zachęca, by nie kosić trawy wiosną. W tym roku poszedł o krok dalej, zaapelował na portalach społecznościowych, by zakazać używania kos i kosiarek spalinowych na cztery wiosenne tygodnie. Na swoim profilu na Facebooku napisał: "Nasza planeta potrzebuje radykalnych działań. Bioróżnorodność terenów nieleśnych potwornie spadła w ostatnich latach. Zanikły bogate w gatunki łąki i pastwiska zamiast tego większość terenów trawiastych w Polsce to albo trawniki koszone nisko co tydzień nawet, albo zarośla zupełnie niekoszone porośnięte inwazyjną nawłocią kanadyjską".   Zwrócił uwagę na hałas, który produkujemy, używając kosiarek spalinowych: "Wręcz nie da się żyć po prostu w miejscowościach, gdzie zabudowa jest gęstsza: co chwilę słychać warkoczące kosiarki". Zaproponował wprowadzenie zakazu koszenia jakichkolwiek terenów, także traktorami, do 1 czerwca. Jak uzasadnił "umożliwi to odrodzenie się Flory Łąkowej, zwiększenie bioróżnorodności trawników i zwiększy ilość pokarmu dla ptaków. Stworzy także kryjówki dla owadów".   Profesor przypomina, że nisko skoszony trawnik jest niemal martwym ekosystemem: "W bardzo krótko skoszonej trawie rozwija się tylko kilka gatunków pospolitych kwiatuszków i kilka gatunków traw. Tak krótka trawa nie może też być pokarmem dla gąsienic motyli, a takie organizmy jak mrówki czy koniki polne nie mogą się schować przed ptakami". I apeluje: Wzywam polski rząd do delegalizacji kos spalinowych i kosiarek elektrycznych. - Delegalizacja maszynowych kosiarek także umożliwi odrodzenie się zwyczaju koszenia kosą ręczną. Mechaniczne dozwoliłbym jedynie dla rolników, którzy wykaszają większe tereny, ale tylko po 1 czerwca. Okres do 1 czerwca powinien być wypełniony śpiewem ptaków, a nie warkotem kosiarek - podkreśla.   Na Zachodzie Europy i w Ameryce jest ruch, który nazywa się "No Mow May", czyli "Maj Bez Koszenia". Bardzo wiele szkody robi się majowym koszeniem, kiedy trawa dopiero rośnie. Takie koszenie jest bardzo inwazyjne, szczególnie kiedy jest powtarzane. Ono eliminuje wiele gatunków. Gdybyśmy pozostawili trawę do czerwca, zakwitłyby w niej złocienie, firletki, jaskry, bodziszki, dzwonki, a tak mamy mało zróżnicowany i ubogi garnitur gatunków: mniszek, kilka gatunków do niego podobnych, kilka gatunków koniczyny i traw. W tym roku jest taka wielka susza, a ludzie niemiłosiernie koszą już trawę, na razie nic nie odrasta.
    • Takie trzy żarłacze pasiaste wyłowiłem wczoraj z oczka.  
    • Zgadza się, ale 1/3 połączeń zwykle nie jest fabryczna i tu robią się schody. Farba tania nie jest, a obstawiam, że bez gładzi na całości dwie warstwy nie przykryją tych połączeń. Wiadomo że więcej roboty jest położyć gładź na całości i do tego też trzeba mieć w miarę wprawę, ale uważam że lepiej zużyć więcej gładzi niż malować 3 razy. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Ze styropianową będzie więcej roboty, żeby ją ostatecznie wykończyć. Z takim choćby ćwierćwałkiem z tworzywa lub drewna zachodu będzie mniej. Można je nawet wkleić używając masy akrylowej.
    • Z zasady tylko połączenia i wkręty. Ale celowo boczne krawędzie, czyli te, którymi stykają się płyty są tak ukształtowane,żeby dało się tam zmieścić szpachlę i siatkę wzmacniającą. Ostatecznie, po zaszpachlowaniu, miejsce połączenia i środkowa część płyt mają tworzyć dzięki temu jedną równą płaszczyznę. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...