Skocz do zawartości

Brama rozwierna dwuskrzydłowa


Recommended Posts

Chciałbym wymienić bramę garażową na dwuskrzydłową, rozwierną. Zależy mi, aby brama była docieplona, a w przyszłości można było do niej dopasować automatykę. Coraz popularniejsze staje się zastosowanie siłowników od bramy wjazdowej, do takiej bramy garażowej, tylko przy montażu trzeba trafić w poziomą belkę, która z uwagi na docieplenie będzie zasłonięta blachą. Tutaj pojawia się pytanie, czy będzie można w późniejszym czasie stwierdzić w którym miejscu przebiega taka belka?

 

Druga kwestia, jaką chciałbym poruszyć, to fakt, iż sprzedawca odradza mi taką bramę, twierdząc że jest to rozwiązanie bardzo delikatne - blacha na ramie ze wspornikami. Czy mogę prosić o ustosunkowanie się w tym temacie eksperta?

Niestety nie ma możliwości zamontowania bramy segmentowej, ani rolowanej.

Link do komentarza

Argument z rozwiązaniem bardzo delikatnym moim zdaniem nie jest trafiony. Poza tym - przecież na potrzeby przymocowania ramienia siłownika napędu można przymocować (przyspawać lub przykręcić) dodatkowy wspornik metalowy w odpowiedniej odległości od progu. Każdy napęd ma zalecenia montażowe i rysunki. Na te potrzeby można dokładnie umiejscowić dodatkowe wsporniki na skrzydłach bramy garażowej. Ja miałem kiedyś taka bramę na solidnej ramie stalowej i wypełnieniem z dębowych płycin. Nie spełniała żadnych norm izolacyjnych z uwagi na stara rzemieślniczą robotę sprzed 30 lat. Do jej skrzydła - do płycin można było przymocować cokolwiek z uwagi na solidność wykonania wypełnienia i jego grubość. Reasumując. Wszystko da się zrobić.

Link do komentarza

Jeśli brama będzie docieplona, tzn, że od środka również będzie pokryta blachą. Czy można ją tymczasowo zdjąć aby uwidocznić wsporniki i ew. dodać kolejny wspornik?

Na chwilę obecną nie będzie automatyki, ale docelowo za okres powiedzmy 1-2 lat chciałbym dodać siłowniki, tak jak na filmiku:

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...