Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Chciałbym wymienić bramę garażową na dwuskrzydłową, rozwierną. Zależy mi, aby brama była docieplona, a w przyszłości można było do niej dopasować automatykę. Coraz popularniejsze staje się zastosowanie siłowników od bramy wjazdowej, do takiej bramy garażowej, tylko przy montażu trzeba trafić w poziomą belkę, która z uwagi na docieplenie będzie zasłonięta blachą. Tutaj pojawia się pytanie, czy będzie można w późniejszym czasie stwierdzić w którym miejscu przebiega taka belka?

 

Druga kwestia, jaką chciałbym poruszyć, to fakt, iż sprzedawca odradza mi taką bramę, twierdząc że jest to rozwiązanie bardzo delikatne - blacha na ramie ze wspornikami. Czy mogę prosić o ustosunkowanie się w tym temacie eksperta?

Niestety nie ma możliwości zamontowania bramy segmentowej, ani rolowanej.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argument z rozwiązaniem bardzo delikatnym moim zdaniem nie jest trafiony. Poza tym - przecież na potrzeby przymocowania ramienia siłownika napędu można przymocować (przyspawać lub przykręcić) dodatkowy wspornik metalowy w odpowiedniej odległości od progu. Każdy napęd ma zalecenia montażowe i rysunki. Na te potrzeby można dokładnie umiejscowić dodatkowe wsporniki na skrzydłach bramy garażowej. Ja miałem kiedyś taka bramę na solidnej ramie stalowej i wypełnieniem z dębowych płycin. Nie spełniała żadnych norm izolacyjnych z uwagi na stara rzemieślniczą robotę sprzed 30 lat. Do jej skrzydła - do płycin można było przymocować cokolwiek z uwagi na solidność wykonania wypełnienia i jego grubość. Reasumując. Wszystko da się zrobić.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brama będzie docieplona, tzn, że od środka również będzie pokryta blachą. Czy można ją tymczasowo zdjąć aby uwidocznić wsporniki i ew. dodać kolejny wspornik?

Na chwilę obecną nie będzie automatyki, ale docelowo za okres powiedzmy 1-2 lat chciałbym dodać siłowniki, tak jak na filmiku:

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To najważniejsze. 
  • Gość Kasia
   Dzień dobry, jakiej firmy jest odply? Pozdrawiam
  • Osobiście posiadam piec Defro i jestem mega zadowolony, śmiało mogę polecić tą firmę.
  • Mam strop żerański, na którym jest ułożona papa i wylana wylewka. Nietety jest bardzo nierówna. Z uwagi na niską wysokość pomieszczeń oraz schody nie chciałbym, aby poziom podłogi uległ zmianie. Ponieważ planuję ogrzewanie podłogowe, zainteresowałem się suchym jastrychem, a jeśli miałbym go robić, to pomyślałem dlaczego by nie zrobić go w całym domu, nawet tam, gdzie ogrzewania podłogowego nie będzie. Na początku musiałbym skuć istniejącą wylewkę, a dalej to mam już kilka pytań.   Po pierwsze i w sumie co chyba najważniejsze, to chciałbym się dowiedzieć czy w trakcie użytkowania podłogi czuć/widać jakieś różnice względem wylewki cementowej albo anhydrytowej? Jakie są odczucia przy dłuższym korzystaniu z takiej podłogi?   Kolejne pytania dotyczą już jedynie kwestii technicznych wykonania podłogi. Mianowicie: - Jeśli strop sam w sobie jest krzywy, albo położony tak, że nie ma poziomu, to czy w takim wypadku powinienem wylewać jakieś masy na sam strop, czy wykorzystać podsypkę? Ta druga zalecana jest teoretycznie od 10mm, a jeśli miejscami będzie mi brakowało kilka mm? Takiej szczeliny chyba nie mogę zostawić? - Różne materiały i filmiki pokazują różny sposób wykonania takiej podłogi. Czy w moim przypadku powinienem zostawić papę na stropie, czy lepiej ją wyrzucić? Jeśli chciałbym pod płyty GK zastosować jakieś docieplenie/izolację akustyczną w postaci wełny albo styropianu EPS/XPS, to czy taka płyta, nawet grubości 1-2cm, nie skompensowałaby delikatnych nierówności na stropie (powiedzmy 1-2mm)? - Czy we wszystkich pomieszczeniach należy stosować folię? Jeżeli tak, to powinna być ułożona na, czy pod styropianem? - Co w przypadku rozlania czegoś na taką podłogę? - Co z pomieszczeniami narażonymi na wilgoć jak kuchnia i łazienka? Czy suchy jastrych można stosować w takich pomieszczeniach i czy wystarczające jest wykonanie hydroizolacji? - Czy na wylewce z suchego jastrychu można zainstalować wannę albo brodzik, czy trzeba w tym miejscu wylewać tradycyjną wylewkę? Co z miejscem w którym będzie stała np. pralka? - Jeżeli chciałbym podłogą puścić przewody elektryczne, to czy powinienem w warstwie styropianu (na samym stropie) wyciąć rowki na przewody, czy lepiej je czymś zalać i stracić na izolacji, a na wierzch położyć płyty GK? Jak podejść do tematu instalacji prowadzonych w podłodze, jeśli cała wylewka (od stropu, do podłogi na gotowo) miałaby ok 4-5cm?
  • @Retro, gdzie toczyłeś spór z @Elfir o zacienieniu/zadaszeniu? Podasz link?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...