Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Rekuperator wydaje dziwny dźwięk - mruczenie + stuk


Recommended Posts

Witam, nie dawno wprowadziłem się do nowego domu i uruchomiłem rekuperację. Posiadam rekuperator Vents VUT 350 VB EC. Niepokoi mnie dziwny dźwięk wydawany przez rekuperator. Oprócz standardowego szumienia rekuperator co jakiś czas wydaje dziwny dźwięk  - przez około 5s jest on jak dźwięk włączonego silnika trójfazowego przy braku jednej fazy, takie mruczenie po czym następuje pojedynczy stuk - podobny do uderzenia np. w obudowę rekuperatora, potem przez chwilę jest spokój i proces dźwiękowy się powtarza. Czym może być to spowodowane? Czy to normalne?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam jakiegoś przekaźnika, przepustnicy, zapadki? Skoro to dzieje się cyklicznie, możliwe, że coś hałasuje a nie powinno. Patrzę na ten rekuperator i coś tu może hałasować.

https://www.vents-group.pl/oferta/wentylacja-profesjonalna-centrale/centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla-do-1000-m3-h/vut-vb-ec-a21

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie do końca znam się na konstrukcji tego urządzenia. 

 

Zadzwoniłem do serwisu Vents'a. Uświadomili mnie, że ten dźwięk jest normalny - otwieranie / zamykanie by-pass'a .

 

Temat zamykam. 

 

Pozdrawiam.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...