Skocz do zawartości

Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych czujek w systemie alarmowym domu?


Recommended Posts

Zadaniem czujek zewnętrznych jest wykrycie i odstraszenie potencjalnego intruza na wczesnym etapie jego aktywności - zanim dostanie się do domu, ukradnie bądź zniszczy mienie pozostawione na posesji: samochód, motocykl, meble ogrodowe czy narzędzia. Zastosowanie czujek zewnętrznych zabezpieczy nas również przed uszkodzeniem okien i drzwi, często bardzo kosztownych. Praktyka pokazuje, że typowe włamanie do domu trwa kilka minut - krócej niż reakcja patrolu firmy monitorującej, a okna, balkony i tarasy są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą wejścia do domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/porady/10501-jakie-sa-zalety-i-wady-czujek-ruchu-o-roznej-konstrukcji

Link do komentarza
Gość myśliciel
Właśnie poprawiałem, regulowałem zewnętrzne czujki u zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy nie mieszkają na miejscu mając stan surowy (i barak socjalny dla wykonawców, którzy trzymają tam narzędzia). Dlatego 80% to czujki zewnętrzne, pilnujące budowy, już przeszklonej fasady domu, teoretycznie wszystkich szklanych ścian (patrzą na nie lub wzdłuż nich). Podczas regulacji czułości i testów zasięgu, zadziwiło mnie BARDZO, że te dualne czujki zewnętrzne (znanego producenta po około 400 zł szt) można banalnie łatwo obejść. Albo wszystkie 4 mają wadę fabryczną albo nie działają prawidłowo te pół metra wyżej niż przewiduje instrukcja (bo są na ok 3 m wysokości aby złodziej ich chyba nie ukradł łatwo, albo tak było łatwo przyczepić do sufitów tarasów). Maksymalna czułość nie umożliwia przejścia nie zauważonym nawet blisko czujki, która dodatkowo 2 ma diodami informuje o tym, że ZACZYNA łapać.. dlatego diody lepiej wyłączyć lub wstawić na zasilanie włączoną na stałe. Pytanie - czy tylko ja to zauważyłem.. czy może czujniki dualne najtańsze zewnętrzne to szajs bardziej atrapa alarmu.. na najwyższe czułości wywołują raz dziennie fałszywe alarmy obudowa się nie domyka równo, trzeba ja ścisnąć zawiasy można wyłamać przypadkiem mimo że to markowy produkt tyle wad, do tego ustawienia czułości sygnalizuje prymitywnym miganiem z różną prędkością i trzeba zdejmować obudowę, kabel, pin "serwis" to jakaś atrapa opcja w tym modelu ma wyjście czujnika zmierzchowego bo chyba do tego to się nadaje - do sterowania światłem tam gdzie może się ono włączyć samo i to nie szkodzi bo za przyjazd ochrony płaci się z 50 zł a sąsiedzi są nękani syreną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...