Skocz do zawartości

Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych czujek w systemie alarmowym domu?


Recommended Posts

Zadaniem czujek zewnętrznych jest wykrycie i odstraszenie potencjalnego intruza na wczesnym etapie jego aktywności - zanim dostanie się do domu, ukradnie bądź zniszczy mienie pozostawione na posesji: samochód, motocykl, meble ogrodowe czy narzędzia. Zastosowanie czujek zewnętrznych zabezpieczy nas również przed uszkodzeniem okien i drzwi, często bardzo kosztownych. Praktyka pokazuje, że typowe włamanie do domu trwa kilka minut - krócej niż reakcja patrolu firmy monitorującej, a okna, balkony i tarasy są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą wejścia do domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/porady/10501-jakie-sa-zalety-i-wady-czujek-ruchu-o-roznej-konstrukcji

Link do komentarza
Gość myśliciel
Właśnie poprawiałem, regulowałem zewnętrzne czujki u zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy nie mieszkają na miejscu mając stan surowy (i barak socjalny dla wykonawców, którzy trzymają tam narzędzia). Dlatego 80% to czujki zewnętrzne, pilnujące budowy, już przeszklonej fasady domu, teoretycznie wszystkich szklanych ścian (patrzą na nie lub wzdłuż nich). Podczas regulacji czułości i testów zasięgu, zadziwiło mnie BARDZO, że te dualne czujki zewnętrzne (znanego producenta po około 400 zł szt) można banalnie łatwo obejść. Albo wszystkie 4 mają wadę fabryczną albo nie działają prawidłowo te pół metra wyżej niż przewiduje instrukcja (bo są na ok 3 m wysokości aby złodziej ich chyba nie ukradł łatwo, albo tak było łatwo przyczepić do sufitów tarasów). Maksymalna czułość nie umożliwia przejścia nie zauważonym nawet blisko czujki, która dodatkowo 2 ma diodami informuje o tym, że ZACZYNA łapać.. dlatego diody lepiej wyłączyć lub wstawić na zasilanie włączoną na stałe. Pytanie - czy tylko ja to zauważyłem.. czy może czujniki dualne najtańsze zewnętrzne to szajs bardziej atrapa alarmu.. na najwyższe czułości wywołują raz dziennie fałszywe alarmy obudowa się nie domyka równo, trzeba ja ścisnąć zawiasy można wyłamać przypadkiem mimo że to markowy produkt tyle wad, do tego ustawienia czułości sygnalizuje prymitywnym miganiem z różną prędkością i trzeba zdejmować obudowę, kabel, pin "serwis" to jakaś atrapa opcja w tym modelu ma wyjście czujnika zmierzchowego bo chyba do tego to się nadaje - do sterowania światłem tam gdzie może się ono włączyć samo i to nie szkodzi bo za przyjazd ochrony płaci się z 50 zł a sąsiedzi są nękani syreną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...