Skocz do zawartości

Ocena możliwości adaptacji poddasza


Recommended Posts

Wybieram projekt domku. Założenia są takie aby jak najtaniej i najszybciej wprowadzić się do salonu, 2 sypialni. Po kilku latach urządzić na poddaszu jeszcze 2 pokoje. Proszę o ocenę możliwości aranżacji 2 pokoi na poddaszu wg. załączonego rysunku. Architekt oczywiście też się nad tym pokłoni ale wiadomo on będzie chciał jak najszybciej zakończyć zlecenie. Na załączonym rysunku rzut parteru jest ostateczny natomiast rzut poddasza zostanie dostosowany do parteru. Dach 30st prawdopodobnie zostałby podniesiony na 1 bloczku. Jak wy to widzicie? Myślę, że na tym metrażu wyjdą 2 wygodne pokoje? Co z wybiciem okien dachowych? Przewidujecie jakieś komplikacje?

 761195421_schodybezzmian.thumb.png.b81738c1c5fc95f1d81252b7d1fe6c1c.png

Link do komentarza

Z wybiciem okien dachowych nie powinno być żadnych komplikacji. Myślę, że firma która oferuje ten produkt od ponad 30 lat poradzi sobie z każdym tematem. Kwestia wyboru miejsca na okna, pewno jakieś "wymiany", które pozwolą"zakotwiczyć" okno w konstrukcji dachu, uszczelnienie etc. Ekspert Fakro powinien cos poradzić i pewno będą potrzebne jeszcze dodatkowe rzuty z konstrukcja dachu, ale to "na gorąco".

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Sam montaż okien dachowych nie jest zadaniem bardzo skomplikowanym. Każdy doświadczony fachowiec wykonujący konstrukcje czy pokrycia dachów sobie z tym poradzi. Jeżeli nie planujemy bardzo szerokich okien i zamontujemy takie, które zmieszczą się pomiędzy krokwiami, to nie trzeba będzie ingerować w konstrukcję dachu i wykonywać wymianów. Jeśli zależy nam na jak największej ilości światła w pomieszczeniach, dobry rozwiązaniem może okazać się zespolenie pionowe okien (jedno nad drugim). Prawie wszystkie modele okien dachowych FAKRO można montować w zespoleniach - okna obrotowe, uchylno-obrotowe, okna o podwyższonej osi obrotu itp. Dolna część zespolenia może być dla bezpieczeństwa oknem nieotwieranym. W szczególności okna uchylno-obrotowe (tzw. preSelect) są praktycznym rozwiązaniem, ponieważ, otwierając się uchylnie, pozwalają na wygodne podejście pod okno i zwiększają powierzchnię użytkową poddasza. 

Jeszcze skuteczniej, zwiększa tę powierzchnię okno balkonowe Galeria. Można je montować w przypadku braku ścianki kolankowej, lub gdy jest ona bardzo niska.

Od strony nasłonecznionej warto też zastosować markizy zewnętrzne, które chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem w upalne dni.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...