Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Wybieram projekt domku. Założenia są takie aby jak najtaniej i najszybciej wprowadzić się do salonu, 2 sypialni. Po kilku latach urządzić na poddaszu jeszcze 2 pokoje. Proszę o ocenę możliwości aranżacji 2 pokoi na poddaszu wg. załączonego rysunku. Architekt oczywiście też się nad tym pokłoni ale wiadomo on będzie chciał jak najszybciej zakończyć zlecenie. Na załączonym rysunku rzut parteru jest ostateczny natomiast rzut poddasza zostanie dostosowany do parteru. Dach 30st prawdopodobnie zostałby podniesiony na 1 bloczku. Jak wy to widzicie? Myślę, że na tym metrażu wyjdą 2 wygodne pokoje? Co z wybiciem okien dachowych? Przewidujecie jakieś komplikacje?

 761195421_schodybezzmian.thumb.png.b81738c1c5fc95f1d81252b7d1fe6c1c.png

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wybiciem okien dachowych nie powinno być żadnych komplikacji. Myślę, że firma która oferuje ten produkt od ponad 30 lat poradzi sobie z każdym tematem. Kwestia wyboru miejsca na okna, pewno jakieś "wymiany", które pozwolą"zakotwiczyć" okno w konstrukcji dachu, uszczelnienie etc. Ekspert Fakro powinien cos poradzić i pewno będą potrzebne jeszcze dodatkowe rzuty z konstrukcja dachu, ale to "na gorąco".

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Sam montaż okien dachowych nie jest zadaniem bardzo skomplikowanym. Każdy doświadczony fachowiec wykonujący konstrukcje czy pokrycia dachów sobie z tym poradzi. Jeżeli nie planujemy bardzo szerokich okien i zamontujemy takie, które zmieszczą się pomiędzy krokwiami, to nie trzeba będzie ingerować w konstrukcję dachu i wykonywać wymianów. Jeśli zależy nam na jak największej ilości światła w pomieszczeniach, dobry rozwiązaniem może okazać się zespolenie pionowe okien (jedno nad drugim). Prawie wszystkie modele okien dachowych FAKRO można montować w zespoleniach - okna obrotowe, uchylno-obrotowe, okna o podwyższonej osi obrotu itp. Dolna część zespolenia może być dla bezpieczeństwa oknem nieotwieranym. W szczególności okna uchylno-obrotowe (tzw. preSelect) są praktycznym rozwiązaniem, ponieważ, otwierając się uchylnie, pozwalają na wygodne podejście pod okno i zwiększają powierzchnię użytkową poddasza. 

Jeszcze skuteczniej, zwiększa tę powierzchnię okno balkonowe Galeria. Można je montować w przypadku braku ścianki kolankowej, lub gdy jest ona bardzo niska.

Od strony nasłonecznionej warto też zastosować markizy zewnętrzne, które chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem w upalne dni.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...