Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam. Wykańczam poddasze użytkowe które po odwilży na dachu ukazała się woda więc postanowiłem ocieplić wełna mineralna 2 razy po 15cm. Dach całkowicie wysuszyłem. Jest to dach dwuspadowy o koncie 45 stopni. Na wstępie napisze iż jedna strona dachu jest całkowicie zamknięta na dobudowkach i nie ma cyrkulacji powietrze ale jest ta strona całkowicie sucha. A jeżeli chodzi o druga to deski i wełna są delikatnie mokre. Da dachu znajduje się papa termozgrzewalna z gontem. Kalenica jest zamknięta (gdy robiono dach nie zostawiono żadnej szpary, dowiedziałem się o tym dopiero po ociepleniu. Woda zbiera się również pod folia paroizolacyjna. Dlaczego ten problem występuje tylko po jedej stronie dachu? Kominki wentylacyjne coś wskuraja albo otwarcie kalenicy?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jakie napięcie pracy? Może podaj linka do tego oświetlenia.
    • Co on miał na myśli, mówiąc o Z każdego układu, przy mniejszym, albo większym nakładzie pracy da się rozdzielić lampy i ewentualnie dodać przewody tak, aby uzyskać załączanie światła według Twojego pomysłu... Gdzie oglądałeś lampy? masz jakieś linki, namiary na te wyroby?
    • 1. Tak 2.https://grzywkagroup.com/produkcja-konstrukcji-stalowych-cienkosciennych/ 3.Wkręty do łączenia modułów, moduły na nity. 4 Budować na płycie fundamentowej ze styropianem pod płytą.   5.   6, Tak samo jak w normalnych ściankach z profili stal/ocynk
    • Witam wszystkich. Mam pytania: 1. Czy większość projektów domów ( bez pozwolenia czyli do 70m^2) da się przerobić na szkieletowe, a dokładniej na szkielet stalowy/metalowy? 2. Czy ktoś zna firmy które produkują takie szkielety? 3. Czy taki szkielet jest lepszy skręcany/nitowany czy spawany? 4. Jak sobie poradzić z mostkami cieplnymi które występują w pionowych filarach zakotwiczonych w podłożu?  5. Czy ktoś zna jakieś blogi, kanały zagraniczne gdzie pokazują jak budują takie domu?  6. Jak w takim szkielecie puszcza się wszelakie instalacje w ścianach, skoro nie można wiercić w profilach metalowych, tak jak to robią w drewnianym szkielecie?  
    • Dzień dobry, Chciałbym się upewnić czy sprzedawca nie zrobił mnie w "konia". Myślimy o zakupieniu oświetlenia szynowego w formie prostokątu 2x3m. Generalnie zależy mi na tym aby podłączyć to pod włącznik podwójny, tak aby jeden włącznik zapalal lampy na dwóch bokach prostokąta a drugi włącznik lampy na dwóch pozostałych bokach prostokąta. Sprzedawca powiedział mi ze do uzyskania takiego efektu wystarczy zakupienie 1 fazowej wersji oświetlenia szynowego. Czy na pewno ?   
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...