Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Adaptacja poddasza na działce rolnej


Recommended Posts

Witam, odziedziczyłam dom na działce rolnej klasa III. W planie budowy budynku mam informację, że jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Czy będę miała problem z adaptacją tego poddasza, bo obecnie pełni rolę strychu. Czytałam, że wstawienie okiem dachowych to już budowa, na którą potrzebne jest pozwolenie, a ja nie będąc rolnikiem raczej takiego pozwolenia nie dostanę. Trochę tego nie rozumiem, bo dom nie byłby w żaden sposób rozbudowywany. Może mieliście Państwo podobne doświadczenia, proszę o porady.

Link to postu

Wstawianie okien dachowych w istniejącej połaci trzeba zgłosić, czyli dac projekt i złożyć do odpowiedniego wydziału w gminie. Skonsultuj się np. z jednym z producentów, kup od nich okna i wtedy prawdopodobnie pomoga z rysunkiem. Myślę, że w gminie powinno pójść łatwo czyli bez komplikacji. Wstawianie okien wiąze się ze zrobieniem dziury w pokryciu, dopasowaniem otworu montażowego przez zastosowanie wymianów miedzy krokwiami, uszczelnienie okna etc. To tak z pamięci, ale spec z firmy okiennej dopowie resztę. Rozesle wici i może tu zawita Ekspert z FAKRO.

Link to postu

A czy wstawienie nowego okna o innych wymiarach niż istniejące, bądź wybicie zamiast jednego istniejącego dwóch mniejszych wystarczy zgłosić do gminy czy trzeba uzyskać na to pozwolenie? Oczywiście wszystko byłoby rozrysowane przez architekta.

Link to postu

Dzień dobry, zawsze warto spróbować postarać się o pozwolenie. Tak, jak już zostało powiedziane wspieramy naszych klientów rysunkami technicznymi naszych okien. Są one bardzo przydatne dla architektów, opracowujących projekt. Dostępne są różne rozmiary standardowe okien dachowych, które będą pasowały do dachów o różnych rozstawach krokwi. W przypadku chęci zrobienia większej rewolucji na poddaszu i zamontowania na prawdę dużych okien, np. szerszych niż rozstaw krokwi, należy skonsultować z architektem możliwość wykonania wymianów. Jednak nawet bez takiej ingerencji w konstrukcję dachu można zastosować okna węższe o większej wysokości, jak na przykład model FYP-V lub zamontować większą ilość okien w zespoleniu. FAKRO oferuje również dodatki do okien dachowych takie, jak rolety zacieniające wnętrze, czy markizy zewnętrzne chroniące przed wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem latem.

 

okna dachowe:

https://www.fakro.pl/okna-dachowe/typy/

 

akcesoria:

https://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/

 

Pozdrawiam i życzę bezproblemowej realizacji planów :)

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...