Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

minn

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O minn

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. minn

  blaszak

  Ostatnio pytała w Urzędzie Gminy i dowiedziałam się, że za blaszak nie zapłacę podatku. O ile w ogóle uda mi się go postawić...
 2. minn

  blaszak

  Nawet jeśli na stałe nie są one związane z gruntem, tzn. nie będą miały fundamentów?
 3. minn

  blaszak

  Dziękuję za troskę, ale nie pytam o porady estetyczne czy okulistyczne. Moje pytanie dotyczy prawa budowlanego i możliwości wykorzystania działki. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za odpowiedź...
 4. minn

  blaszak

  Mam działkę rolną 0,488ha ale nie jestem rolnikiem, czy mogę postawić na niej dwa blaszaki do 35m2, bo ogólnie mało co można zdziałać na tej działce jeśli chodzi o budowę czy rozbudowę czekokolwiek. Czy muszę to zgłsszać?
 5. Odziedziczyłam dom na działce rolnej klada III ziemi, sama nie jestem rolnikiem. Nie liczę na możliwość rozbudowy domu 😧, ale w projekcie budynku jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Aby stało się ono użytkowe należy zmienić pokrycie dachu, bo jest eternit, wstawić okna dachowe,doprowadzić wodę, zrobić ściany działowe i zrobić schody, bo obecnie wejście na to poddasze, które służy za strych, jest na zewnątrz. Czy takie prace wymagają pozwolenia z gminy, czy po gotowym remoncie muszę tylko zgłosić zgodnie z projektem zwiększenie powierzchni użytkowej. Obawiam się, że skor
 6. Jeśli chodzi o poddasze to powinnam napisać, że to raczej adaptacja niż remont i nie wiem czy wystarczy zgłosić zwiększenie powierzchni użytkowej gdy poddasze będzie już gotowe czy raczej na takie prace muszę otrzymać pozwolenie?
 7. A czy wstawienie nowego okna o innych wymiarach niż istniejące, bądź wybicie zamiast jednego istniejącego dwóch mniejszych wystarczy zgłosić do gminy czy trzeba uzyskać na to pozwolenie? Oczywiście wszystko byłoby rozrysowane przez architekta.
 8. Witam, odziedziczyłam dom na działce rolnej klasa III. W planie budowy budynku mam informację, że jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Czy będę miała problem z adaptacją tego poddasza, bo obecnie pełni rolę strychu. Czytałam, że wstawienie okiem dachowych to już budowa, na którą potrzebne jest pozwolenie, a ja nie będąc rolnikiem raczej takiego pozwolenia nie dostanę. Trochę tego nie rozumiem, bo dom nie byłby w żaden sposób rozbudowywany. Może mieliście Państwo podobne doświadczenia, proszę o porady.
 9. Witam, odziedziczyłam dom na działce rolnej 0,49 ha III klasa ziemi. Nie jestem rolnikiem. Złożyłam do gminy odpowiednie wnioski w związku z chęcią rozbudowy, ale nie liczę na pozytywne rozpatrzenie. W planie domu jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Obecnie to poddasze to raczej strych. Czy muszę zgłaszać chęć wyremontowania tego poddasza, tj. ścianki działowe, dach itp.? I jeszcze jedno pytanie , chcę wymienić ogrzewanie na gazowe czy na działce rolnej mogę postawic zbiornik na gaz?
×
×
 • Utwórz nowe...