Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odbiór domu - inne ocieplenie niż w projekcie


Recommended Posts

Witam, mam pytanie. W projekcie budowlanym mam wpisane ocieplenie domu wełną mineralną, ale fundament mam ocieplony styropianem i nałożony tynk mozaikowy, reszta domu ocieplona jest wełną. Inspektor chce, bym zrobił dolne ocieplenie wełną, a nie styropianem. Czy jest możliwe wpisanie styropianu do projektu, czy trzeba zrywać i ocieplać wełną bo inaczej nie odbiorę domu? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można ocieplić styropianem a nawet XPS (większa odporność na wodę niż styropian a o wełnie nie wspomnę), który zapewni identyczny współczynnik U jak wełna, a kierownik musi zrobić wpis w dzienniku, że to jest zgodnie ze sztuka budowlana i U się zgadza. To nei jest żaden Inspektor tylko kierownik budowy. Inspektor moż ewkroczyć jeżeli to jest budynek zabytkowy i konserwator powoła inspektora do sprawdzenia czy wszystko jest cacy zgodnie z projektem. Jeżeli to jest dom, jak ich wiele, kierownik może dopuścić inne ocieplenie - pod warunkiem, że j.w. Gdzie był kierownik, gdy ocieplałes czymś innym niż w projekcie ? :)

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom był zbudowany 20 lat temu, teraz okazało się, że nie ma dokumentów zakończenia budowy sprzed 20 lat, więc trzeba wszystkie papiery załatwiać na nowo. W starym projekcie wpisana jest wełna do ocieplania. Sprawa wyszła podczas wymiany okien i donosów "życzliwych" sąsiadów. Właścicielem domu stałem się niedawno. Teraz staram się doprowadzić to do końca. Podczas jednej z wizyt Inspektor nadzoru budowlanego zauważył ocieplenie fundamentu styropianem i nakazał mi zmianę tego na wełnę, ze względu na bezpieczeństwo "życzliwych" sąsiadów. Chcę naprawić błędy moich rodziców i doprowadzić sprawę do końca, ale szkoda mi czasu i materiału tj. styropianu i tynku mozaikowego. Czy jeśli nie zerwę styropianu i dokończę ocieplenie (fundament styropian, reszta wełna), Inspektor nadzoru budowlanego może sprawdzić, czym mam ocieplony dom? Dziękuję za odzew i proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sytuacji.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...