Skocz do zawartości

remont zagrzybionej elewacji


Recommended Posts

witam
jak to zrobić?
w starym budynku - chyba źle zaizolowanym od podłoża na ścianach zewnętrznych jest grzyb (lub pleśń) i odpada tam tynk.
Jakie są metody odizolowania tych ścian od gruntu? słyszałem o jakimś wbijaniu blachy między ścianę a fundament ale nie bardzo wiem jak, co i kto??? proszę o podpowiedzi - dzięki
Link do komentarza
Cytat

witam
jak to zrobić?
w starym budynku - chyba źle zaizolowanym od podłoża na ścianach zewnętrznych jest grzyb (lub pleśń) i odpada tam tynk.
Jakie są metody odizolowania tych ścian od gruntu? słyszałem o jakimś wbijaniu blachy między ścianę a fundament ale nie bardzo wiem jak, co i kto??? proszę o podpowiedzi - dzięki



metoda wbijania blach - tak się nazywa to o czym piszesz.

"Ta metoda polega na wbiciu w spoinę muru profilowanych blach, które to stworzą izolację przeciwwodną."
te blachy - to faliste lub trapezowe nierdzewne blachy chromowo - niklowe o gr. 1,5mm - mają zagięte brzegi, które służą za prowadnice i tworzą łączenie na tzw. zamek. Do wbijania ich używa sie pras lub urządzeń pneumatycznych. taka izolacja wystarczy na wiele wiele lat! jednak przeszkodą do wbicia takiej blachy moze okazać się np. pręt stalowy w murze. więc tą metodę można zastosować w budynkach z cegieł, pustaków itp.
Są też inne metody uzupełnienia brakującej izolacji poziomej np. podcinanie murów, ale te prace trzeba zlecić profesjonalistom - jest to dość kosztowny zabieg.
Link do komentarza
Podcinanie murów ingeruje w konstrukcję budynku.
Trzeba przeciąć mur, włożyć tam izolację przeciwwilgociową (papa, folia hydroizolacyjne, płyta z polietylenu itp.) z kilkucentymetrowym zakładem oczywiście i wypełnić całość betonem. Prace muszą odbywać się szybko gdyż ściany nośne mogą zacząć pękać. Prace wykonuje się odcinkami (trwa to tygodniami) gdyż dopiero gdy beton dobrze zwiąże można zrobic kolejne szczeliny na izolację. itd.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...