Skocz do zawartości

Pozwolenie na budowe


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. W latach 90tych moi rodzice zakupili działkę budowlaną i zaczęli budowę domu. Musieli jednak ją zaprzestać i praktycznie same mury wraz z dachem stały przez prawie 30 lat. Przepisali mi działkę i chciałam dokończyć budowę domu. Okazało się jednak, że rodzice zgubili pozwolenie na budowę a w Urządzie Miasta w archiwum także nie mogą tego znaleźć.. Jak w takim razie mogę kontynuować tą budowę? Gdzie mogę jeszcze znaleźć kopie starego pozwolenia lub jakie kroki należy podjąć żeby wszystkie papiery się zgadzały? 

Link do komentarza

Ja bym sprawdził w wydziale geodezji bo tam musieli wrysować te mury, przecież przez ten czas musieli robić nawet pomiary z natury przy okazji budowy drogi, chodnika etc. Jesli nie dojdzie się po nitce do kłębka, trzeba zinwentaryzować i zrobić nowy projekt i wystąpić o pozwolenie, wtedy dostaniesz nowy dziennik. Oczywiście pojawi się na pewnym etapie w urzędzie pytanie - co to za budynek i wracamy do początku. Jest kilka procedur żeby udowodnić, ze z nieba nie spadło i było pozwolenie. Wystarczy, że będzie ślad. 

 

Jest jeszcze taka ścieżka czyli kopiemy do samego spodu w starostwie  - maja tam dokumenty od 1990 roku.

https://www.rp.pl/artykul/697625-Jak-dokonczyc-budowe-przerwana-na-lata-.html

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...