Skocz do zawartości

Łączenie komina ze ścianami i dylatacja


Recommended Posts

Napisano

W projekcie mam kominy murowane będące częścią ścian. Ja chciałbym zastosować kominy systemowe i z tego co wiem powinno zostawić się przestrzeń od ściany, dylatację dla pracy komina. A co w przypadku kiedy komin jest częścią ściany i na dodatek z boku ma drzwi mocowane? Jako utrudnienie problemu dodam że jeden komin ma wspólny fundament ze ścianami a drugi komin od pieca ma osobny fundament a ściana łącząca to działówka na chudziaku. Czy w przypadku komina murowanego lub systemowego można taki komin łączyć ze ścianą, czy powinna być szpara? Jeśli tak to jak ją zakryć żeby móc otynkować taką ścianę. I jak mocować drzwi do takiego komina skoro z jednej strony drzwi dolegać będą do ściany nośnej na fundamencie a z drugiej do komina na osobnym fundamencie?

 

komdd.jpg.8a7578e3df6b5102a3faadb50f7c2ad1.jpg

 

 

kom22.jpg.f54086a64928e161445a82e57987b242.jpg

 

Napisano

Należy tak zaprojektować budynek, żeby drzwi nie mocować do komina systemowego. Wybuduj z cegieł w ścianach i  problemy o których piszesz się skończą. Swoja drogą, zawiasy dajesz po stronie przeciwnej, a jak sama futryna będzie dotykać komina, pewnie świat się  nie zawali. Zadbaj tylko o to, by kanał styczny z drzwiami był tym kanałem z projektu - wentylacyjnym. Lepiej żeby drewno  nie stykało się z kominami spalinowymi... Zrób wszystkie fundamenty kominowe związane  (wspólne) z fundamentem ścian / budynku. Bez względu na to, jaka technikę kominową zastosujesz. Unikniesz kolejnych problemów logistycznych.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry,   Cześć, szukam właśnie sobie jakiegoś projektanta/firmy, która zaprojektuje mi mieszkanie. I interesuje mnie nadzór inwestorski. Mieszkanie w Warszawie - 67 metrów  - Firma 1 - projekt 19430 PLN(290 p m2) + nadzór 11250 PLN(4500 za miesiąc) - Firma 2 - projekt 13400 (200 m2) + nadzór 13400 PLN (200 za m2)   Waszym zdaniem - dużo - za mało? jak to stoi rynkowo w Warszawie.  
    • Naprawa podłogi olejowanej produktem Osmo jest stosunkowo prosta, ponieważ jedną z największych zalet olejowanych powierzchni (w przeciwieństwie do lakierowanych) jest możliwość miejscowej renowacji bez konieczności cyklinowania całej podłogi. Oto jak krok po kroku naprawić olejowaną podłogę Osmo: 1. OCENA USZKODZENIA Drobne zarysowania lub matowość – wystarczy odświeżenie powierzchni. Głębokie rysy lub plamy – konieczne będzie miejscowe szlifowanie i ponowne olejowanie. 2. CZYSZCZENIE PODŁOGI Użyj środka Osmo Wisch-Fix (koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji podłóg olejowanych), by usunąć brud, tłuszcz i resztki poprzednich środków pielęgnacyjnych. 3. MIEJSCOWA NAPRAWA (punktowa renowacja) Jeśli masz do czynienia z lokalnymi uszkodzeniami (np. rysa, plama): Delikatnie zeszlifuj uszkodzone miejsce drobnym papierem ściernym (np. 180–240). Oczyść pył – najlepiej odkurzaczem lub ściereczką z mikrofibry. Nałóż cienką warstwę odpowiedniego oleju Osmo (np. Osmo TopOil, Osmo Olej do Podłóg lub Hardwax-Oil – ten sam, którym była wcześniej olejowana podłoga). Pozostaw do wyschnięcia (ok. 8–12 h). W razie potrzeby powtórz. Uwaga do w/w - nowość w ofercie Osmo 1. środek do usuwania plam 2. pasta do usuwania rys 4. ODŚWIEŻENIE CAŁEJ PODŁOGI (jeśli całość wygląda na zużytą) Użyj Osmo 8019 (do usunięcia trudnych plam) oraz Osmo Olej do Renowacji np. 3079: Umyj całą podłogę Intensywnym środkiem myjącym nr 8019. Nałóż cienką warstwę renowacyjnego oleju Osmo za pomocą pada lub szmatki np. 3081. Poleruj do równomiernego rozprowadzenia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie ma potrzeby całkowitego szlifowania ani zdejmowania starych warstw, co oszczędza czas i materiał. Wskazówki: Zawsze wykonuj próbę na niewidocznym fragmencie. Używaj tylko oryginalnych produktów Osmo, ponieważ są one ze sobą kompatybilne. Unikaj stosowania zwykłych środków czystości – mogą zniszczyć powierzchnię olejowaną.
    • Bez przesady... Przecież to na pierwszy rzut oka ten "przepis utylizacji" wygląda nacytat/zrzut ekranu z FB...
    • Ale innym czytającym sugerujesz że ja manipuluję. To jest niezbyt uczciwe.
    • Nie ma żadnej zabudowy, również działka na sprzedaż lecz ona względem sąsiada tego z lewej strony jest jakieś 5 m poniżej bo myśleliśmy nad nią również ale niestety dla nas jest zbyt nisko.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...