Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Woda na działce


Recommended Posts

Dzień dobry. Jaki może być koszt i jakie ewentualne formalności podpięcia się pod wodociąg gminny przebiegający obok mojej działki?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czyli akumulatory z samochodów też wyjmiemy - te stare ołowiowe i te nowe do samochodów z systemem start-stop, o elektrykach nie wspomnę? Mały bufor zawsze się przyda, ale już nie będę się powtarzał. Na zapas to sobie można weków do piwnicy narobić a nie 2x przewymiarowywać panele na dachu. Skoro to jest produkcja rozproszona i z każdej strony płynie nadmiar pradu do sieci, to kiedyś musi to paść przy starej infrastrukturze. A przecież równie dobrze można go odsprzedac sąsiadowi zamiast za grosze (niczym w lombardzie) do elektrowni. Wtedy jakoś sieć nie padnie - o dziwo. Ta polityka ma chronić monopolistów. I te nowe reguły to kompromis między produkcją i chwaleniem się przed EU kolejnymi MW ze słońca, a ochrona interesów dostawców prądu. Taka wysnułem teorię spiskową :).
  • Nie mają szans aby się rozwinąć, bo litu na świecie jest skończona ilość. Więc proszę nie robić sobie prywatnej, drogiej zabawki na mój koszt! Jeśli macie ochotę bawić się w tak zwane magazyny energii to proszę wyłożyć na nie swoje pieniądze, a nie moje!    A wspomagać rozwój magazynów energii opartych o inne zasady, można finansując badania naukowe, bo na takim poziomie te prace się znajdują. A nie kraść pieniądze emerytom i rencistom. Bo do tego finansowanie takich zabawek się sprowadza.  
  • Dlaczego? Magazyny energii bez dotacji będą miały trudność żaby się rozwinąć. I można rozważyć, czy np. fotowoltaika rozwinęłaby się tak szybko bez Programu Mój Prąd? Moim zdaniem nie, a zakładając skutki uruchomienia programu też nie spodziewano się że zainteresowanie będzie aż tak duże. W końcu program planowany był bodajże na 5,5 roku, a budżet skonczył sę po 1,5. Moim zdaniem magazyny energii również potrzebują takiego impulsu żeby się rozwinąć. Oczywiście można mówić o innych formach autokonsumpcji, tych prostych typu nastawianie pralki czy zmywarki na odpowiednią godzinę, ale to nie jest moim zdaniem taki sam rodzaj rozwoju autokonsumpcji jak wykorzystanie magazynów. Teraz one są po prostu relatywnie drogie więc osoby z ograniczonym budżetem nie będą w nie inwestować. Jeśli poziom wsparcia będzie np. zależny od dochodu to nie będzie antyjanosika
  • Przecież jak wylejesz słupki - to ten beton od słupków zwiąże słupek z odcinkami ścianki kolankowej. Ale musisz ja wypionować bo rozumiem, że stanowi część "szalowania" słupków. Szalowanie słupków jest chyba w licu ścianki (bloczków)? Na to przyjdzie wieniec - on zwiąże i słupki i odcinki ścianki kolankowej. klej ma wiązać ze sobą bloczki, cegłę - i przenieść pionowe obciążenia. Ściana kolankowa musi być albo gruba i łączyć się ze ścianami poprzecznymi - albo musi być usztywniona, związana - przez słupki zakotwione w stropie i wieniec kolankowy.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...