Skocz do zawartości

Kiedy stosować ławę, a kiedy płytę fundamentową? Jakie są koszty ich wykonania?


Recommended Posts

Niedługo zacznę budowę domu i muszę rozstrzygnąć pierwszą ważną decyzję: na jakie fundamenty się zdecydować? Do niedawna byłem przekonany, że wybiorę tradycyjny sposób, czyli ławę fundamentową. Jednak ostatnio znajomy zaczął mnie namawiać na płytę fundamentową. Czy warto wybrać takie rozwiązanie? Jakie są jego zalety, w porównaniu z typowym fundamentem? Czy muszę być przygotowany na dużo wyższe wydatki?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/porady/30756-kiedy-stosowac-lawe-a-kiedy-plyte-fundamentowa-jakie-sa-koszty-ich-wykonania

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
    • Od pandemii kupuje prawie wszystko na Allegro, także wiem jakie potrafią być różnice w cenach. Zwykła taśma klejąca u mnie na wsi 9zł, na Allegro 3zł, więc kupiłem 18 rolek na zapas i przesyłka gratis. Kosiarka u mnie na wsi 3550zł, na Allegro 2950. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Bywają w promocji, poniżej ośmiu dych. Ale są też po prawie dwie stówy, nie daj się nabrać, towar jest taki sam..
×
×
  • Utwórz nowe...