Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

AMKD

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O AMKD

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Materiał izolacyjny działa w taki sposób, że posiada dużo porów wypełnionych np powietrzem. Dzięki temu ciepło (lub „zimno”) które chce się przez niego przedostać ma do wyboru drogę długą (omijając pory) lub nieefektywną (raz przez szkielet materiału a raz przez pory). Jeśli przebijesz styrodur lub inną izolację cieplną metalowym elementem (dobrze przewodzącym ciepło) to utworzysz tzw mostek cieplny przez co efektywność izolacji spadnie.
 2. Dzięki za cenny wpis - pewnie się przyda niejednemu użytkownikowi. No i gratulacje że udało Ci się znaleźć porządnego kierownika budowy.
 3. Istnieją oficjalne wytyczne (Instrukcja ITB) mówiące dokładnie o tym jak należy zabezpieczyć konstrukcję posadowioną na szkodach górniczych. Projektant na podstawie wytycznych powinien zaprojektować odpowiednie fundamenty.
 4. Twój wpis niewiele mówi. Napisz co konkretnie Cię martwi/z czym masz problem - wtedy jest szansa ze ktoś Ci pomoże.
 5. Chudziaka zazwyczaj wychodzi trochę więcej bo mało kto się bawi żeby z jakaś nadzwyczajną dokładnością przygotowywać poziom podłoża, ale u Ciebie i tak poszło sporo więcej. Co do ław to juz sprawa jest inna bo rzeczywistą ilość betonu można łatwo wyliczyć i wg mnie nie powinno być różnicy większej niż 1 m3. Betonu zamawia się trochę więcej niż wychodzi z obliczeń bo gdyby brakło to domówienie kosztuje więcej niż delikatny naddatek. Samo to że wylali resztę betonu pomiędzy ławy w niczym nie przeszkadza. Koniecznie bym sprawdził czy ławy są w dobrym miejscu.
×
×
 • Utwórz nowe...