Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co to jest Syndrom Chorego Budynku? Jakie są objawy i przyczyny SBS?

Recommended Posts

W domu zaduch i wilgoć, ale okien lepiej nie otwierać, bo ogrzewanie kosztuje. Kratki wentylacyjne zatkane, żeby nie ciągnęło, na ścianach gdzieniegdzie wykwity pleśni. Jego właściciel nie rozumie ani skąd wzięła się pleśń, ani dlaczego ciągle boli go głowa. Nie wie, że oba zjawiska są ze sobą powiązane i że właśnie zetknął się z Syndromem Chorego Budynku.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/23238-co-to-jest-syndrom-chorego-budynku-jakie-sa-objawy-i-przyczyny-sbs

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tak, ogrzewanie podłogowe.  Jak to sprawdzić w najłagodniejszy sposób ? 
    • Bo tu mówimy równocześnie o dwóch, różnych sprawach...   Pierwsza, to szczelność i jakość okna - powinno być szczelne, dobrze zamykane w czasie, kiedy POWINNO być domknięte, a rozszczelnione na tyle, żeby wentylacja grawitacyjna miała szanse zadziałać...   A druga - to właśnie ta wentylacja, która MUSI być sprawna, żeby możliwa była wymiana powietrza i usuwanie nadmiernej wilgoci z pomieszczeń... A tutaj wymagany jest NAPŁYW - ciągły, ale taki, żeby nie był uciążliwy (bez przeciągu, bez nadmiernego wyziębiania)... no i sprawny przepływ przez cały lokal, do kratek wentylacyjnych w kuchni i łazience...     Tych parę groszy może zabraknąć Ci na wykończenie od zewnątrz... Teraz, jak ocieplisz za parę groszy miejsca mokre, to wilgoć wyjdzie trochę dalej... nie wygrasz z nią tej przepychanki
    • A nie masz czasem ogrzewania podłogowego?   Być może niewielka nieszczelność, nie zauważona przy próbie ciśnieniowej na zimno, po podgrzaniu wody i zwiększeniu pracy pompki cyrkulacyjnej - przepuszcza coraz więcej... "przerabiałem" taką sytuację Jak masz rozprowadzone ogrzewanie?
    • W salonie po prawej stronie okna nie do końca dochodzi do ramy. Jakiś zaczep jest spiepszony albo coś. A w innych jest ok. Jedynie ta temperatura niższa.  Powiedźcie mi, czy warto wymieniać okna jeśli mam teraz je rozszczelnić ? Nie rozumiem tego.   Ocieplenie zewnątrz wiadomo jaki koszt. Może na ten czas aż nie zrobię zewnątrz warto za parę groszy zrobić środek ?
    • Cześć. Na początku gdy wywierciłem studnię też chciałem tradycyjny hydrofor z wyłącznikiem i pompę głębinową. Zadzwoniłem jednak do firmy https://sklep-hydros.pl/ która sprzedaje pompy do studni i doradzili mi abym zastosował automatyczną pompę głębinową która nie wymaga zbiornika hydroforowego. Wiadomo taka pompa uruchomi się za każdym razem, jednak nie wymaga żadnego wyłącznika ciśnieniowego i zbiornika hydroforowego. Wychodzi taniej i nie ma potrzeby spuszczania wody ze zbiornika na zimę żeby nie zamarzła. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak u mnie te rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze. Kupiłem omntrona 5000 automat.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...