Skocz do zawartości

odpływ liniowy - bulgotanie i wysysanie wody z syfonu - co może być przyczyną i co zrobić


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Opiszę sytuację: Nowe mieszkanie otrzymane od dewelopera prace wykończeniowe łazienki. Po zalaniu odpływu liniowego zauważyłem, że w bardzo nieregularnie słychać (choć rzadko) bulgotanie w syfonie - czasami bardzo głośne czasami ciche (jak głośne to z odpływu jest wychlapywana woda na zewnątrz). Jak spuszczam wodę w WC to też słyszę bulgotanie w odpływie. Czytając tu forum zauważyłem że może być problem z odpowietrzeniem rury kanalizacyjnej w co jakoś nie chce wierzyć bo to nowy blok. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze. Możecie coś podpowiedzieć co może być nie tak, czy/lub kogo niezależnego zaprosić kto zrobi fachowe rozeznanie czy ekipa która to robiła nie spieprzyła czegoś? Może mogę coś sam sprawdzić?

 

Z góry dzięki!

janos

Link do komentarza

Jak by nie patrzeć ,problem w pionie . Jeśli zapchanie przez ptaki , bo brak Daszku , to jest problem . Lecz często spotykałem deklowanie na szczycie zakończone podwójną membraną o mniejszej średnicy , co niepozwala pobrać przy spuszczaniu odpowiedniej ilości powietrza .Ale jest jeszcze możliwe iż spadek wody odbija się na kolanie 90stopni. W blokach i nie tylko dobry hydraulik wydłuża kolana odprowadzające..Jednako należy sprowadzić starszego Wygę , może nawet kamerę .

Link do komentarza

Na pewno wiem, że rury od odpływu nie mają spadku 2,5% - bo tego nie wiedziałem jak mi to zalewali - pewne jest że jest spadek ok 1% tak mi się wydaje. Co więcej, okazało się, że pion był niedrożny bo w sobotę zalało z tego pionu piwnicę - winni robotnicy którzy w nowych mieszkaniach wykańczając wlewali resztki klejów różnych w tym gruz.... Teraz będę obserwował czy przepchanie pionu zlikwidowało problem.

jestem sceptyczny bo problem dotyczy dwóch łazienek i dwóch odpływów liniowych które mają oddzielne piony.... 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Otrzymałem odpowiedź od inspektora nadzoru budowlanego z budimexu, że "wbudowane odwodnienie liniowe posiada bardzo małe zasyfonowania, co może być przyczyną odpływu wody z w/w syfonów przy użytkowaniu/spuszczaniu z muszli klozetowej wody w WC i Łazience.". Czy to oznacza, że odpływu liniowego nie może być w tej łazience? Czy to naprawdę jest wina syfonu odpływu liniowego? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

janosa

Link do komentarza

Nikt za darmo nie zmieni już zaistniałego problemu . Fachowcy opiniują na podstawie możliwych przyczyn u wielu innych pokrzywdzonych .Jedynie Stary Wyga z Wodkanu potrafi określać PRZYCZYNĘ I SKUTEK działania odpływu .Ale kto będzie w stanie wymienić błędne połączenia i za jakie pieniądze . Może trzeba wstawić dodatkowe syfonowanie , co może zmniejszyć szybkość odpływu , a może tylko ostatnie kolano wymienić , bo wylewane farby i kleje mocno przylegają do zakrętu ..Może zrobić kamerowanie ostatnio popularne .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...