Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

daggulka

daggulka

8 minut temu, Elfir napisał:

mnie się nie wyświetlają tytuły. Sa na biało na białym tle

Zmień kolor na ocean, albo inny i będzie wszystko widoczne. Powyżej masz instrukcję obrazkową 😊

daggulka

daggulka

6 minut temu, Elfir napisał:

mnie się nie wyświetlają tytuły. Sa na biało na białym tle

Zmień kolor na ocean, albo inny i będziesz miał wszystko widoczne. Powyżej masz instrukcję obrazkową 😊

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W projekcie: https://projekty.muratordom.pl/projekt-przejrzysty-wariant-viii-c365h-3471 który jest dopiero w budowie, jest przewidziany piec na paliwo stałe, więc jak sądzę w obliczeniu EP jest uwzględnione właśnie to źródło. Projektant zmienił to po zakupie na pompę ciepła.  Powierzchnia użytkowa - 91,6 m2 plus ok. 24 m2 garaż plus 6,5 m2 kotłownia plus poddasze ocieplone wg projektu ale nie użytkowe. Dodatkowo podam kąt nachylenia dachu - 35°  z połaciami skierowanymi na północ-południe.  Zużycie prądu pochodzi z mojego mieszkania w bloku i jest liczone na podstawie rachunków, które otrzymuję  co drugi miesiąc po około 340 kWh, co wynosi 2040kWh rocznie.   Zapytanie dotyczyło wyboru fotowoltaiki ale teraz problemem jest oszacowanie zużycia prądu el. w nowobudowanym domu aby wyliczyć moc paneli PV więc do rocznego zużycia prądu z bloku, dodałbym jeszcze nowe, planowane odbiorniki prądu, tj. kuchenka el., duże akwarium 800L, pompa w przydomowej oczyszczalni ścieków plus pompa ciepła 5 KW, która będzie działać zamiast gazu, plus jakiś margines na bramę garażową, oświetlenie przed domem itp. Liczę to tak:  obecne zużycie roczne z bloku - 2040kWh  plus pompa ciepła ??? przypuszczam, że jakieś 1500-2000kWh rocznie plus kuchenka indukcyjna ok 1500-1600kWh rocznie plus cała reszta jakieś 1000 kWh rocznie co daje ok. 6000-6500kWh energii el. rocznie Czy dobrze myślę, że do takiego zużycia moc PV wyjdzie około 8kWp ?
    • Już jutro zapraszamy na czwarty z pięciu webinarów z cyklu "Jak działa pompa ciepła?" Porozmawiamy o: - Współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną - Czy warto inwestować w fotowoltaikę mając już pompę ciepła? - Jakie są zalety takiego rozwiązania? Tak jak tydzień temu - widzimy się o 13:00 TUTAJ Zapraszamy!
    • Siemanko wszystkim,  Jestem w trakcie budowy domu i mocno polecają mi kocioł Defro Alfa Ii Plus 40kW. Jest ktoś użytkownikiem i mógłby podzielić się doświadczeniami ? Pozdrawiam
    • Opowiedz więcej o swoim domu... jak wentylacja działa (i nie chodzi tu o wietrzenie, nawet codzienne), jak grzejesz, jak dom jest ocieplony...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...