Skocz do zawartości

Rozdzielacz do grzejnikow


Adarkar

Recommended Posts

Dzien dobry
Chce rozprowadzic czesc instalacji c.o. za pomoca rozdzielacza (rownolegle) pex'em do grzejnikow. Czy wystarczy rozdzielacz wyposazony w zawory odcinajace czy potrzebne sa przeplywomierze do regulacji oporow. Wiem ze w podlogowce sa konieczne ale nigdzie nie znalazlem informacji o ukladzie rozdzielacz-grzejnik.
Pozdrawiam ADARKAR
Link do komentarza
Cytat

Na Allegro f-ma Global - Trade sprzedaje takie rury http://www.allegro.pl/item291535666_nowosc...l_pex_16mm.html
co pan sadzi o ich jakosci.


Nie znam tych rur ,ale jeśli wierzyć opisowi,to są bdb.Produkowane są wg. najnowszych standardów i technologi.
Bardzo prawdopodobne jest ich chińskie pochodzenie (cena),co jeszcze nie jest dyskwalifikacją,bo wiele firm ma tam swoje fabryki,tylko ostrzej przestrzegają norm jakościowych.Wadą jest konieczność zakupu 200m kręgu.Można kupić te 200m u nich a brakujące kilkadziesiąt dokupić w okolicznej hurtowni.
Najbardziej zachęcający jest ten pokrowiec na koło zapasowe icon_wink.gif
O wiele bardziej spokojnie kupię produkt znanej firmy,nawet jeśli wyprodukowano go w chinach,bo wiem,że np. Philips czy Dell nie pozwolił by sobie na wypuszczenie na rynek taniego bubla.
Z chińskich rur znanych w Polsce nie polecam Diamonda.
Link do komentarza
Chcialbym docelowo podlogowke i grzejniki zrobic w ukladzie zamknietym wykorzystujac zbiornik dwuwezownicowy 500 l. Piec na ekogroszek w systemie otwartym. W przyszlosci uklad solarowy do jednej z wezownic. Przegladajac rozne rozwiazania proponowane w poradnikach natrafilem na dwa rozwiazania podlaczenia instalacji c.o. i pieca.
1. Piec do wezownicy - instalacja c.o. do zbiornika (500 l)
2. Piec do zbiornika (500 l) - instalacja c.o. do wezownicy.

Ktore rozwiazanie jest lepsze (a moze oba sa dobre) i jakie sa wady i zalety obu tych rozwiazan?
Prosze o pomoc
A jak wy macie to rozwiazane w waszych kotlowniach?

Pozdrawiam ADARKAR
Link do komentarza
Trochę patowa sytuacja bo jeśli...
Cytat

1. Piec do wezownicy - instalacja c.o. do zbiornika (500 l)


...to piec może mieć w awaryjnej sytuacji problem z oddaniem nadmiaru ciepła.Za to w normalnej eksploatacji jest to lepsze rozwiązanie,bo gwarantuje stabilność temperatury wody podawanej do C.O.
A jeśli...
Cytat

2. Piec do zbiornika (500 l) - instalacja c.o. do wezownicy.


...to lepiej dla pieca,ale gorzej dla instalacji C.O.
Dobrze,gdyby ta wężownica była naprawdę długa.
Link do komentarza
Cytat

O wiele bardziej spokojnie kupię produkt znanej firmy,nawet jeśli wyprodukowano go w chinach,bo wiem,że np. Philips czy Dell nie pozwolił by sobie na wypuszczenie na rynek taniego bubla.



Jeszcze niedawno nawet poważne firmy traktowały nas jak rynek zbytu wszystkego bez względu na jakość. Zmieniło się?
Link do komentarza
Cytat

Z jakich elementow powinien skladac sie zespol pompowo - rozdzielaczowy z regulacja temperatury do podlogowki,


Rozdzielacz i pompa,to wiadomo.Najprostsze wersje mają jeszcze zawór z czujką kapilarną,który mierzy temp.wody na powrocie i stosownie do ustawienia steruje przepływem.
Można jeszcze dodać siłowniki sterowane termostatami w pomieszczeniach,ale to nie zawsze jest konieczne,za to kosztowne.
Dobrze też jest dodać osobny termostat przylgowy,który wyłączy nam pompę,kiedy skończymy ogrzewać dom,o ile takiej możliwości nie zapewni nam inne sterowanie,np. z kotła lub centralki sterującej siłownikami.
Zwór mieszający z siłownikiem,to dalszy stopień rozbudowy podłogówki,ale to już raczej przy sporych instalacjach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...