Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam

 Potrzebuje pomocy w sprawie jak to dobrze zrobić.
  Mam ganek,nad gankiem jest taras,została z kuta posadzka i zdjęta papa i warstwa szlaki.
  Fachowiec miał zrobić ocieplenie izolacje na tarasie i wylać posadzkę.
  Niestety zrobił izolacje powiedzmy że średnio dobrze i ślad po nim zaginą.
  Zostałem z tym bajzlem sam i nie wiem jak się za to zabrać.
  Chodzi mi o kolejność prac,jak zamocować rynny,jakie rynny,opierzenie,izolacja itd.
  Na tarasie wystają metalowe ceowniki jakieś 7 cm

Pozdrawiam  Piotr.

 

Napisano

Dzień dobry,

 

pytanie w jakim stanie jest podłoże i jakie warstwy jeszcze chciałby Pan położyć (jaka jest wysokość, którą można zabudować) i jakie chciałby Pan finalne wykończenie? :) 

Jak napisał wyżej Pan Redaktor, brakuje spadku, więc jest kwestia tego, czy jest miejsce na np. folię plus styropian XPS i docisk ze spadkiem czy samą warstwę spadkową (można do tego wykorzystać jastrych np. webere.floor RAPID). Dalej, zależy od wykończenia - można wykonać system żywiczny np. weber.dry balkon (więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon ale tu pod warstwą spadkową powinna być hydroizolacja) lub panele tarasowe czy deski kompozytowe lub po prostu płytki - w tych przypadkach idealna do zabezpieczenia przed wodą jest hydroizolacja dwuskładnikowa np. webertec Superflex D3, o której może Pan przeczytać na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3

 

Jeśli obecna płyta balkonowa wymaga naprawy, to może Pan wykorzystać do tego system weberep duo z zaprawą wyrównującą weberep R4 duo. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/beton-jak-nowy-z-systemem-weberep-duo-naprawa-betonu

 

Zachęcamy do kontaktu

Pozdrawiamy!

Napisano

Witam

Miejsca jest dużo mogę ,dać nawet 20 cm styropianu.

Ale tyle nie trzeba chyba .Pod spodem jest część mieszkalna to jakaś termo izolacja musi być.

Na posadzce wystają mi  jakieś  metalowe ceowniki ok 7  cm  zresztą jest ich 3 o różnej wysokości.

Budynek  był stawiany w latach kryzysowych więc budowano z czego było a nie z czego powinno

Musiał bym w warstwie termo izolacji schować te ceowniki.

Gość który mi robił ocieplenie wyjechał mi  10 cm ponad płytę.

Nie wiem co miał na myśli i nie wiem jak to teraz powiązać.

 

Napisano

Panie Piotrze, pytanie ile wystają ceowniki. Może warto je zabezpieczyć weberrep KB duo i wyrównać do posadzki weberep R4 duo?

Na to folia, styropian XPS i wylewka dociskowa (np. z weber.floor RAPID).

I w zależności od tego, co ma być na wierzchu, dalsze rekomendacje co do zabezpieczenia płyty dociskowej, ale wykorzystanie webertec Superflex D3 do wykonania hydroizolacji może być bardzo dobrym pomysłem - będzie to dobra podstawa do płytek, podestów tarasowych czy deski kompozytowej.

Napisano

Witam

Wolał bym nadmiernie nie obciążać płyty bo nie wiem jak jest zrobiona.

Ewentualnie mogę wyrównać płytę i zrobić spadki przed położeniem styropianu

Ceowniki muszę schować w warstwie styropianu. 

A ta folia ma być budowlana czy jakaś w płynie

A jeszcze jedno cała płyta jest posmarowana chyba abizolem. 

Czyli mniej więcej musi to tak wyglądać folie,styropian XPS 100  i płytę dociskową potem hydroizolacje i jakieś płytki .

Teraz kwestia opierzenia kiedy ją dać i rynny jak zamocować czy styropian XPS ma się kończyć na równo ze ścianą czy ociepleniem czy jeszcze wcześniej np 10cm przed  końcem ściany żeby płyta dociskowa opierała się o płytę stropową

Pozdrawiam Piotrek

 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...