Skocz do zawartości

Rozkruszek? w domu(film)


6h057

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Ostatnimi czasy miała miejsce sytuacja w której to tortilla ze sklepu przechowywana w torebce foliowej spleśniała.

W połowie została sproszkowana przez małe białe robaczki(film). Dopiero jak zaczęły pojawiać się na ciemnym piekarniku zorientowaliśmy się.

Niestety rozeszły się po całym pomieszczeniu i sobie nieustannie wędrują.

 

Ze znalezionych informacji możnaby wnioskować, że to rozkruszek ale pewien nie jestem.

Czy trzymając żywność w bezpiecznych miejscach szczelnie zamkniętą jest szansa, że zginą same nie mając nic do jedzenia?

Najlepiej je widać na ciemnych powierzchniach, jak tylko się pojawiają to dokonujemy eksterminacji, ale ciągle pojawiają się nowe.

Czy ktoś wie jak się rozmnażają? czy składają jaja gdziekolwiek, czy raczej są jakieś gniazda?

Jakie mogą być domowe sposoby na walkę z nimi?

Ozonowałem pomieszczenie prze 30 minut ale nie pomogło.

Link do komentarza

Jeśli to jest rozkruszek, zapraszam do lektury.

https://bios.net.pl/blog/rozkruszek-maczny-w-domu-jak-sie-go-pozbyc

Cytat z powyższego linkowania (to firma jedna z wielu, która się zajmuje profesjonalnie takimi przypadkami)

--- Początek cytatu---

Najczęściej stosujemy:

  • oprysk – tradycyjny oprysk wykonywany ręcznie przy użyciu odpowiednich opryskiwaczy, powierzchnia zostaje zwilżona trucizną i działa zarówno na układ pokarmowy insekta, jak i oblepia jego ciało, w wyniku czego ginie on po kilku godzinach;
  • zamgławianie termiczne – czyli dezynsekcja gorącą mgłą, metoda stosowana w przypadku tych szkodników, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. W zwalczaniu rozkruszka traktujemy ją jako metodę pomocniczą.
  • zamgławianie ULV – dezynsekcja trującą, zimną mgłą wytwarzaną przez specjalny generator. Mgła jest lekka, wypuszczana jest pod ogromnym ciśnieniem, łatwo unosi się w powietrzu i dzięki temu wnika w każdą szczelinę. Rozkruszki, nawet schowane w najgłębszych szczelinach, nie mają dzięki temu zabiegowi najmniejszych szans na przetrwanie.

---Koniec cytatu---

Powodzenia

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję, czytałem artykuł, ale prosiłem o domowe sposoby.

Dla wszystkich zainteresowanych - to coś zniknęło po dwukrotnym porządnym wyczyszczeniu wszystkiego w kuchni. Potem już tylko dobijanie pojedynczych spacerowiczów.

Ważne, żeby najpierw zlikwidować źródło rzecz jasna ale także mniejsze ogniska w których się skupiają. Nie wiem co tam robią może się rozmnażają, ale siedzą w takich skupiskach i trzeba to zlikwidować

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...