Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dokonanie odbioru instalacji elektrycznej oraz sanitarnej - Lubin


Recommended Posts

Dzień dobry,

Kupiłem dom w trakcie budowy gdzie była już wykonana instalacja elektryczna oraz sanitarna. 

Niestety dopiero w PINB zwrócono mi uwagę na brak wpisu w dzienniku budowy o wykonaniu / odbiorze takowych instalacji przez osobę z uprawnieniami budowlanymi o odpowiedniej specjalizacji. (kierownik budowy i poprzedni właściciel nie dopilnowali/ przegapili ten wpis)

W Inspektoracie dokładnie mi zaznaczono , w którym miejscu brakuje wpisu w dzienniku i by uzupełnić tak by była chronologia prac odzwierciedlona.

Posiadam co prawda protokół z pomiarami i odbiorem instalacji elektrycznej - wszystko sprawne, ale problemem jest brak wpisu o wykonaniu w dzienniku budowy.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie

 

Pozdrawiam,

Bartosz 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jeśli chodzi o instalację elektryczną do odbioru budynku jest potrzebny wpis od Kierownika budowy z opdowiednimi uprawnieniami lub od elektryka posiadającego odpowiednie uprawnienia. Elektryk taki musi napisać oświadczenie o stanie instalacji (podpartych pomiarami : pętla zwracia , ciągłość przewodów PE , czas zadziałania wyłączników RCD , prąd zadziałania wyłączników RCD). Pozdrawiam 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Właśnie tych mostków trochę się boje. Teoretycznie mniejszy kątownik to mniejsze mostki punktowe, ale tez trochę słabsze mocowanie.    Z drugiej strony systemowe rozwiązania są zarówno wielkości tych mniejszych jak i większych kątowników. 
  • To w takim razie chyba lepszy będzie ten szeroki 172x105x90 niby grubość 3mm ale myśle ze wystarczy  Jakieś systemowe kątowniki kosztują szt. Ok 16 zł a wcale nie są lepiej zrobione nawet wydają się bardziej chwiejne. Te wychodzą 6zł więc ponad 1000 w kieszeni na jednej ścianie.   
  • Gość pablo
   Nie bunkier tylko drogę. Każdy kto raz choćby zetknął się z przyzwoitą technologią podjazdów czy dróg betonowych wie, że beton towarowy min. C30 i tyle...
  • Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.
  • Zaskoczyłeś mnie trochę. Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę: 1. Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat(drewniane, alu, blaszane?) (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm (chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik. 2. Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie. Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się. Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny. Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m 3. Ciężar desek (grubość rodzaj drewna) Do tego też dobieramy łaty i ich rozstaw i silę kątowników. 4. Rozstaw łat - też popatrz w systemach - chyba w granicach co 50 - 60 cm.     Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz  Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....   Ale weź pod uwagę ważną rzecz -im więcej kątowników, im grubszych i szerszych - tym więcej mostkow zimna.   Dlatego też wolę styro + tynk lub okładzina .
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...