Skocz do zawartości

Jaką wylewkę zastosować na bruzdy w starej wylewce betonowej ?


Recommended Posts

Napisano

W podpiwniczeniu, w starej wylewce betonowej zostały wycięte bruzdy a w nich ułożona nowa instalacja hydrauliczna ( doprowadzenia i odprowadzenia wody). 

Mam pytanie, czy bruzdy wystarczy wyrównać wylewką betonową i czy trzeba użyć tam jakiegoś materiału izolacyjnego ( styropian lub coś innego)  i czy nierówności starej wylewki mogę "wyciągnąć" nową wylewką betonową ( nie chcę kłaść samopoziomującej z uwagi na koszty musiałbym wylać około 2-3cm na 50 m2 zeby wyrównać i spoziomować całość.  

Jeśli można wyrównać całość wylewką betonową, to jaka powinna być grubość nowej warstwy wylewki na starej wylewce ? 

bruzd_lazienka.jpg

20200921_094307.jpg

20200921_094315.jpg

20200921_094336 (1).jpg

20200921_094440.jpg

20200921_094505.jpg

Napisano (edytowany)

Najlepiej zalać bruzdy gotową wylewką betonową np. weber.floor 1000 czy webermix beton B30.

Na całość, po związaniu wylewki i zagruntowaniu, można zastosować samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włóknami np. weber.floor 4310 lub weber Renofloor. W miejscach bruzd, warto wcześniej położyć zbrojenie z siatki z włókna szklanego np. weber.floor 4945. Kładziemy siatkę i wylewamy masę samopoziomującą. Będzie to stanowiło dodatkowe zbrojenie. Można też zastosować inny samopoziom, ale wówczas rekomendujemy jeszcze wykonanie hydroizolacji podpłytkowej webertec Superflex D3, która może skompensować ew. rysy z podłoża. W tych miejscach, gdzie są bruzdy, gres może po prostu popękać, a zastosowanie płynnego jastrychu weber.floor 4310 lub weber Renofloor może znacząco zmniejszyć to ryzyko.

 

Więcej informacji o produktach znajdzie Pan na stronie:

- weber.floor 1000https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000
- weber.floor 4310https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

- weber Renofloorhttps://www.pl.weber/produkty-diy/produkty-podlogowe-diy/weber-renofloor-wylewka-na-trudne-podloza

 

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube, gdzie znajdzie Pan filmy instruktażowe z aplikacji produktów Weber: https://go.pl.weber/YouTube
W AppStore i Google Play znajdzie Pan aplikację Weber Budowa, dzięki której można uzyskać więcej informacji o produktach Weber skanując opakowania lub mieć szybki dostęp do dokumentacji.
Jeśli jest Pan wykonawcą, zachęcamy do rejestracji w programie Liga Ekspertów https://liga-ekspertow.pl

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

 

masa weber.floor 4310 wiąże dosyć szybko i można układać płytki po ok. 7-11 dniach. Jeszcze szybszą pracę zapewnia weber.floor 4320 z technologią Self Drying. Wiąże on wodę chemicznie, płytki można układać już na drugi dzień (w zależności od warunków w pomieszczeniu). :) Rekordzista to weberfloor 4025, ale można go aplikować do 1 cm grubości.

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
    • Nie warto w żaden. Ja się już wyleczyłem z tego.
    • Cześć,   trafiłem ostatnio na jednej ze stron na dwa systemy, które mnie zaciekawiły - Grenton i Loxone. Co o nich myślicie? W co lepiej iść?    dzwoniłem do tej firmy i sporo ciekawych rzeczy mi powiedzieli, ale pytanie jak to wygląda z Waszego doświadczenia - prywatnego    dzięki 
    • Udało się w końcu uzyskać dokumentację. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...