Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaki falownik (inwerter) 1 fazowy czy 3 fazowy


Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie budowy domu i potrzebuje porady. W domu będzie zainstalowana pompa powietrzna dokładnie Panasonic AQUAREA 9 kW typu split, serii HIGH-PERFORMANCE, model 1-fazowy WH-SDC0709J3E5 + WH-UD09JE5 do ( C.O i C.W.U). I tu jest moje pytanie, chcę by założono mi panele fotowoltaiczne o mocy 4-4,5KW, jaki powinienem wybrać falownik 1 fazowy czy 3 fazowy. Czytałem że między 3 a 4,6kw można instalować 1 lub 3 fazowy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Pompa ciepła 9kW chodzi na jednej fazie? Ja bym zainstalował falownik 3-fazowy i to nie dlatego, ze mam taki kaprys, a dlatego, że w instalacjach powyżej 3,68 kW (zgodnie z wymogami Operatorów Sieci Dystrybucyjnych) muszą być instalowane falowniki trójfazowe. Jest to też korzystniejsze dla kondycji sieci. Przy tej ilości paneli PV, napięcie będzie na tyle wysokie, że zmiana prądu stałego na sinusoidalny trójfazowy będzie dla falownika bardzo łatwa i korzystna. Wystarczy już około 700 V.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pytałem projektanta o to na etapie projektowania i podobno nie dało rady żeby ich uniknąć. Pozdrawiam
  • @vlad1431   Dziękuję za kompleksową odpowiedź Właśnie pisząc o użyciu prowadnic podczas tynkowania chciałem sobie pomóc w równaniu ścian jako amatorowi.  Również dzięki za informację - że w razie gdybym nie wyrobił się w czasie to spokojnie mogę zacząć kontynuowanie tynkowania od tej listwy(chyba dobrze rozumiem, ze przez listwę tynkową masz na myśli właśnie prowadnicę podtynkową).
  • Ja sprawdziłem u siebie daszek i pustaki ciągną wodę niesamowicie to właśnie przez ten daszek woda wchodzi 
  • Gość Avocem
   Kupiłem dom w stanie surowym, zamkniętym (ściany z Ytonga). Dom na bazie kwadratu 9m x 9m, ma w sumie 4 kondygnacje (przyziemie, 2 piętra i poddasze. Stropy są z prefabrykowanych płyt o długościach ok. 4,5 m i szerokości na pewno większych niż 1,5 m oraz o grubości 19 cm. Wierciłem w nich na wylot wpuszczając z górnych kondygnacji peszle do punktów oświetlenia i nie natrafiłem nigdy na żadne kanały powietrzne. Problem polega na tym, że nie wiem co to za stropy i jakim obciążeniom mogą być poddane. Robię ogrzewanie podłogowe i żeby jastrych zlicował się z ostatnim stopniem prefabrykowanych schodów, który na każdym piętrze opiera się na takiej płycie stropowej, to musi być 3 cm styropianu i 7 cm jastrychu (żeby zmniejszyć wagę, zdecydowałem się na półsuchy). Czy ktoś zna ten rodzaj syropu i mógłby choć w przybliżeniu wskazać czy syrop spokojnie wytrzyma ciężar tego jastrychu + później normalne obciążenia użytkowe?
  • Podstawową funkcją stropu jest przeniesienie obciążeń użytkowych i ciężaru własnego na ściany, a za ich pośrednictwem - na fundamenty budynku. Stropy usztywniają też ściany budynku, oddzielają od siebie kondygnacje, pełnią funkcje przegród akustycznych i cieplnych między piętrami. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/21180-jaki-strop-wybrac
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...