Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do budowy domu i chciałabym zastosować przydomową oczyszczalnie ścieków lub szambo ekologiczne z drenażem.

W MPZP istnieje zapis "3) docelowe - systemem sieci grawitacyjnych do pompowni typu studni przepływowych zasilanych elektrycznie i wbudowanych w tereny komunikacyjne KD oraz kanałami a) tłocznymi do systemu ogólnowiejskiego kanalizacji sanitarnej po jego zrealizowaniu i uruchomieniu, b) czasowe - do indywidualnych szczelnych zbiorników bezodpływowych, lokalizowanych parami na granicach każdych dwóch działek oraz w strefach przylegających do terenów komunikacyjnych do czasu realizacji systemu ogólnowiejskiego kanalizacji sanitarnej. "

 

Czy istnieje szansa na uzyskanie zgody na zamontowanie EKO szamba lub oczyszczalni?

 

Dodam że 4 działki dalej sąsiedzi ponoć maja oczyszczalnie biologiczną a MPZP jest z 2001 roku. Na kanalizację miejską się nie zapowiada w najbliższych latach.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w projekcie szambo betonowe.

Ale znajomy geolog mi raz wspomniał: jak będę chciał oczyszczalnie to mam mu powiedzieć i zrobi się opinie, że warunki na to pozwalają.

Tą opinie wziął projektant, wrysował tą oczyszczalnie rozsączającą w projekt i kazał zanieść jako zgłoszenie  do starostwa.... 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapis w MPZP jest jednoznaczny, zatem przy zgłoszeniu zamiaru budowy oczyszczalni można liczyć jedynie na nieuwagę urzędników w starostwie, jeśli nie zgłoszą sprzeciwu. Formalnie budowa będzie możliwa po zmianie MPZP (mało prawdopodobne bo zapis przygotowuje do  budowy sieci kanalizacyjnej  upraszczając m. in. wykonanie późniejszych przyłączy). 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Ireneusz
   Dodaję bo nie uwidoczniło się moje całe zdanie :) ... wiele gmin odpowiada że TAK można się wybudować na działce rolnej jako „nie-rolnik” . Ciekawi mnie to jakie zasady prawne o tym decydują , bo wg artykułu nie ma takiej możliwości ?
  • Gość Ireneusz
   Bardzo proszę redakcyjnego znawcę prawa o proste wyjaśnienie następującej kwestii : Czy jest możliwe wybudowanie domu na działce rolnej przez „ nierolnika” jeżeli zakupi 3001 m2 pola rolnego i do tego wynajmie (tylko na papierze :) średnią hektara w danej gminie ? Tutaj dodam że w wielu gminach informują urzędnicy że TAK i mają na to decyzje prawnicze. Jak to możliwe w świetle prawa o którym mówi artykuł ???
  • Gość Konrad
   Nie warto się budować jest już przyklepany podatek katastralny jak to wejdzie to bęndzie jak w wewłoszech ceny domów spadną.
  • W planach mam jeszcze takie doświadczenie w miejscu kilku cieków ustawić dwa łóżka jedno wyłożyć wewnątrz skóra. Przy kolejnym wykonam lustra które będą skupiać wszystko na osobie śpiącej. Łóżka przydzielić losowo.   Dziś niestety problemem ludzi jest gonitwa za pieniądzem i słaba wiara. Nawet jeśli coś widzą nie wierzą.  Osoby które są nie wierzace bądź małej wiary, mogą się zapisać i zobaczyć np egzorcyzmy na własne oczy (Częstochowa).  Oczywiście na własną odpowiedzialność.  Pozdrawiam 
  • Witam wszystkich. Taki mały problem mam. Otóż na wiosnę planuję małą rozbudowę domu. Moja rozbudowa będzie polegać na dobudowaniu dwóch ścian do istniejącego budynku ,tak jak to przedstawiłem na rysunku. Wymiary 2,7mx3m.Ściany będą na parterze i piętrze w technologii lekkiej szkieletowej ,dach pokryty papą .Strop między piętrami drewniany z wylewką pod płytki(będzie tam łazienka).Stary dom natomiast jest z cegły .No i teraz moje pytania .Czy mogę postawić tylko dwie ściany i połączyć je na stałe z istniejącym budynkiem czy muszą być cztery ściany czyli jakby osobna kostka z dylatacją miedzy starym a nowym budynkiem. Wolałbym oczywiście zrobić tylko dwie ściany, tylko czy jeżeli budynek będzie połączony na stałe to czy podczas osiadania fundamentów nie zaszkodzi to konstrukcji.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...