Skocz do zawartości

domek działkowy do ocieplenia


Recommended Posts

Witam, chciałbym na wiosnę ocieplić domek działkowy. Domek jest nowy, wybudowany na wiosnę 2019 roku. Jest ogrzewany, ale został jedynie otynkowany, przez co już pod koniec września czasami  jest  za zimno, by w nim nocować.  Budynek jest wykonany z ściany dwuwarstwowej – od zewnątrz jest pustak, a wewnątrz cegła. Jaki wybrać styropian, biały czy grafitowy , jaką grubość  oraz jaki tynk najlepiej  się sprawdza?

Link do komentarza
Gość mhtyl
45 minut temu, zagórowski napisał:

Budynek jest wykonany z ściany dwuwarstwowej – od zewnątrz jest pustak, a wewnątrz cegła. Jaki wybrać styropian, biały czy grafitowy , jaką grubość  oraz jaki tynk najlepiej  się sprawdza?

Nie jest to ściana dwu warstwowa 2W tylko nieudana 3W. Ściana 2W to pustak + ocieplenie.

Styropian 15 cm wystarczy, co do jego współczynnika przenika to im mniejszy tym lepszy ale i też droższy.

Natomiast z tynkowaniem dałbym sobie spokój, wystarczy jak zaciągniesz drugą warstwę grubszą kleju i ją pomalujesz to nie dom aby inwestować w tynk silikonowy, akrylowy czy silikatowy.

Link do komentarza

Rekomenduję zastosowanie styropianu grafitowego np. TERMONIUM PLUS fasada, którego właściwości izolacyjne  w porównaniu z tradycyjnym styropianem są o około 30% lepsze. Przekłada się to na zastosowaną grubość płyt, np. 15 cm grubości płyt TERMONIUM PLUS fasada będzie izolować budynek w taki sam sposób jak warstwa zwykłego białego styropianu o grubości 21 cm.  W przypadku styropianu grafitowego wg obecnych standardów ocieplania ścian budynków,  rekomendowana grubość to 20 cm, a absolutne minimum to 12 cm. Chcąc znać dokładną  grubość styropianu koniecznym byłoby przeprowadzenie audytu energetycznego lub przynajmniej uproszczonych obliczeń przy pomocy kalkulatora.  Jeśli chodzi o tynki to w ofercie Termo Organiki jest wiele jego wariantów, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Szczególnym uznaniem klientów cieszy się tynk silikonowy Termo Organika GOLD ze specjalną formułą samoczyszczącą DUST CLEAN, wyjątkowo odpornym na zabrudzenia.  Warto pamiętać, że materiały użyte do ocieplenia domu najlepiej jak pochodzą od jednego producenta i posiadają stosowny dokument (aprobata techniczna, krajowa lub europejska ocena techniczna, rekomendacje techniczne). Termo Organika w swojej ofercie posiada   kompletny system, w skład którego wchodzą: styropian, tynki, farby, kleje, siatki. Więcej informacji odnośnie materiałów znajduje się na www.termoorganika.pl.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Expert się rozpędził i podaje dane i wymogi odnośnie domów a nie wziął pod uwagę ze to domek działkowy nie całoroczny.

Oczywiście nie zaprzeczam że można ten domek ocieplić tak jak piszesz ale to już zmartwienie autora tematu jak go ociepli, na biedno albo  na bogato :) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry Mam działkę z domem ze starego budownictwa ogrodzoną prawie w całości prócz wjazdu, który należy do mnie. Ten fragment jest widoczny na mapie jednak nie jest ogrodzony dlatego, że 50 cm od granicy działki stoi dom sąsiada w którym umiejscowione są 2 okna wychodzące na moją działkę. Moje pytanie brzmi czy na swojej granicy mogę postawić płot - to jest 50 cm od domu sąsiada mimo tego, że ma okna ponieważ w tym momencie działka która należy do mnie nie jest w żaden sposób ogrodzona a zależałoby mi na tym aby ten metraż który dla mnie jest dosyć spory bo zmieszczą się tam spokojnie jedno za drugim 3 auta. Czy jest uzasadnienie prawne co do starych budownictw i grodzenia się płotem ? Zdecydowanie nie zależy mi na tym, żeby stawiać betonowy płot który zostawi im całkowicie okna tylko siatkę, która jedynie ma odgrodzić moją posesję od wsi gdzie każdy tak naprawdę na mój wyjazd może sobie wejść.
    • Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)  
    • Ale to zależy, czy można taką operację BEZPIECZNIE wykonać... Zależy od budynku, w którym mieszka nasz pytacz... W jednorodzinnym - przy zachowaniu pewnych zabezpieczeń - można swobodnie, ale już w wielorodzinnym - nie za bardzo, bo to zależy od układu wentylacji...   Samym odkurzaczem - nierealne, ale z pomocą szczotki kominiarskiej i odciągania urobku pracy kominiarza przemysłowym odkurzaczem - już tak...   I dlatego zapytowywuję  
    • W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da.     Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału  wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne.   Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość. 
    • Niestety były potrzebne pewne modyfikacje. Nie ze względu na wiatr ale na deszcze. Przy takiej powierzchni żagla nie pomoże super naciąg. Woda zbierała się w jednej częścią i stworzyła takie jajo pełne deszczu. Przez to sam materiał trochę się naciągnął i trzeba było dorobić jakąś podkonstrukcje   Teraz zwiększył się kąt a całość została podzielona na dwie czesci. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...