Skocz do zawartości

domek działkowy do ocieplenia


Recommended Posts

Napisano

Witam, chciałbym na wiosnę ocieplić domek działkowy. Domek jest nowy, wybudowany na wiosnę 2019 roku. Jest ogrzewany, ale został jedynie otynkowany, przez co już pod koniec września czasami  jest  za zimno, by w nim nocować.  Budynek jest wykonany z ściany dwuwarstwowej – od zewnątrz jest pustak, a wewnątrz cegła. Jaki wybrać styropian, biały czy grafitowy , jaką grubość  oraz jaki tynk najlepiej  się sprawdza?

Gość mhtyl
Napisano
45 minut temu, zagórowski napisał:

Budynek jest wykonany z ściany dwuwarstwowej – od zewnątrz jest pustak, a wewnątrz cegła. Jaki wybrać styropian, biały czy grafitowy , jaką grubość  oraz jaki tynk najlepiej  się sprawdza?

Nie jest to ściana dwu warstwowa 2W tylko nieudana 3W. Ściana 2W to pustak + ocieplenie.

Styropian 15 cm wystarczy, co do jego współczynnika przenika to im mniejszy tym lepszy ale i też droższy.

Natomiast z tynkowaniem dałbym sobie spokój, wystarczy jak zaciągniesz drugą warstwę grubszą kleju i ją pomalujesz to nie dom aby inwestować w tynk silikonowy, akrylowy czy silikatowy.

Napisano

Rekomenduję zastosowanie styropianu grafitowego np. TERMONIUM PLUS fasada, którego właściwości izolacyjne  w porównaniu z tradycyjnym styropianem są o około 30% lepsze. Przekłada się to na zastosowaną grubość płyt, np. 15 cm grubości płyt TERMONIUM PLUS fasada będzie izolować budynek w taki sam sposób jak warstwa zwykłego białego styropianu o grubości 21 cm.  W przypadku styropianu grafitowego wg obecnych standardów ocieplania ścian budynków,  rekomendowana grubość to 20 cm, a absolutne minimum to 12 cm. Chcąc znać dokładną  grubość styropianu koniecznym byłoby przeprowadzenie audytu energetycznego lub przynajmniej uproszczonych obliczeń przy pomocy kalkulatora.  Jeśli chodzi o tynki to w ofercie Termo Organiki jest wiele jego wariantów, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Szczególnym uznaniem klientów cieszy się tynk silikonowy Termo Organika GOLD ze specjalną formułą samoczyszczącą DUST CLEAN, wyjątkowo odpornym na zabrudzenia.  Warto pamiętać, że materiały użyte do ocieplenia domu najlepiej jak pochodzą od jednego producenta i posiadają stosowny dokument (aprobata techniczna, krajowa lub europejska ocena techniczna, rekomendacje techniczne). Termo Organika w swojej ofercie posiada   kompletny system, w skład którego wchodzą: styropian, tynki, farby, kleje, siatki. Więcej informacji odnośnie materiałów znajduje się na www.termoorganika.pl.

Gość mhtyl
Napisano

Expert się rozpędził i podaje dane i wymogi odnośnie domów a nie wziął pod uwagę ze to domek działkowy nie całoroczny.

Oczywiście nie zaprzeczam że można ten domek ocieplić tak jak piszesz ale to już zmartwienie autora tematu jak go ociepli, na biedno albo  na bogato :) 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gradu nie było. Szkodnika od zeszłego roku nie potrafię ustalić. Łażenie nocą z latarką niczego nie wyjaśniło. Inteligencja internetowa zasugerowała brak składników pokarmowych, powodujących mikropęknięcia, a kiedy liść się rozrasta, one się powiększają tworząc rozerwane dziury. Zaczynam się skłaniać ku tej sugestii.
    • @podczytywacz   Jest to salon z aneksem. Wentylacja jest grawitacyjna (czyli taka po prostu kratka). Południowa.  Ma wysoką klasę energetyczną, to pamiętam (A albo A+). Szczegóły doślę, jak będę w domu - ale chyba standardowe ocieplenie - napiszę potem to ocenicie. W tym salonie jest klimatyzacja - ale to pewnie od kilku lat. Nie, jest sypialnia.   @Budujemy Dom - działka i dom A jak mogę to potwierdzić? Czy takie plamy powinny się zmyć? Mam w szufladzie dwie płytki "kamienia", które zostały wymontowane prawdopodobnie na skutek instalacji telewizora podwieszanego. W każdym bądź razie jedną z nich mogę połamać i pozaglądać czy jest tam wyraźna struktura i wysłać tutaj zdjęcia. Mógłbym też wziąć ekspertka mykologa, ale to koszt. Jakie są jeszcze możliwości wykluczenia/potwierdzenia czy to pleśń ?
    • Niektóre miejsca wyglądają, jakby już malowane były strukturalną farbą   Powierzchnia sufitu jest bardzo nierówna i niejednorodna... Moim zdaniem żadna  nie pokryje satysfakcjonująco TEGO sufitu...  Może jakaś strukturalna da radę... może tynk japoński...   W żadne kasetony się nie pchaj, może tapeta strukturalna, ale jednobarwna - tylko umiejętnie położona - przy tym stanie wykończenia ścian byłaby najmniej "inwazyjna" i najmniej mogąca narobić szkód...      
    • Najlepiej doradzi doświadczony elektryk-praktyk, @retrofood już jutro, jak tylko wypocznie!     A moje uwagi? może się nie mylę...   Podwójny przełącznik A pozwoli załączać niezależnie oba punkty na suficie. B i C powinny być schodowe do włączania/wyłączanie kinkietu nad łóżkiem - niezależnie przez leżących po obu stronach łoża...        
    • Kurcze, raczej nie jest wykluczone, że masz rację na pierwszy rzut oka i po przeczytaniu opinii bobiczka, oraz spojrzeniu na pierwsze zdjęcie     - byłem przekonany, że to pleśń...   Ale teraz, jak powiększyłem drugie zdjęcie -      - widać przekrój  i strukturę  docinanego "kamienia"...   Jaka jest nauczka? Na ekranie telefonu zupełnie inaczej to widać, niż na dużym ekranie komputera...   Więc raczej    Ewentualnie można spróbować "zaretuszować" dobraną farbką i małym pędzelkiem tę "niby-pleśń"...     Ale o wentylację trzeba dbać...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...