Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wysokość posadzki garażu


Recommended Posts

Jaka byście proponowali dać posadzkę wyżej od gruntu w garażu? 15 cm starczy? Z tego co widzę u mnie w projekcie tak jest. 

b2cd0842e15e426egen.jpg

Ale widzę też ze nie ma ocieplenia posadzki. Jest: chudziak + folia + wylewka 8 cm. Czy jeśli chciałbym ocieplać podłogę to styropian musiałby się stykać ze ścianami fundamentowymi czy z gazobetonem (który jest cieplejszy) ?
89859634d33e32c4gen.jpg

Bo jeśli to pierwsze to tutaj wystąpi mostek?

963dfdf64330370egen.jpg

Więc żeby zmieścić się z wysokością przyszłej bramy, stropu i ocieplić posadzkę w połączeniu z gazobetonem, ściana fund musiała by być chyba niższa. Czy są jakieś normy ile poza grunt czy poza kostkę powinna wystawać ściana fundamentowa? Bo rozumiem że gazobetonu z uwagi na chłonność wody nie dajemy do poziomu gruntu. 


f2d5925b0420c176gen.jpg

I co w przypadku gdybym kiedyś dorobił się cięższego samochodu, zrobić chudziaka czy wylewkę?

Link to postu
  • 4 tygodnie temu...

Może mi ktoś podpowiedzieć ile poza grunt powinna wystawać ściana fundamentowa? Gdzieś znalazłem że minimum to 30 cm, ale wtedy jak zrobię ocieplenie posadzki zaczynając od poziomu 30 cm powyżej gruntu (żeby uniknąć mostków) to wjazd do garażu wyjdzie mi dość wysoko bo 30+ocieplenie 10+posadzka 15 = 55 cm. Czy coś stoi na przeszkodzie żeby ścianę fundamentową zrobić prawie na równi zgruntem jeśli zasmaruje ją masą KMB oraz powyzej gruntu 30 cm czyli już na ścianie z gazobetonu?

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...