Skocz do zawartości

Odmowa wydania warunków zabudowy


Recommended Posts

Mój ojciec jest właścicielem działki rolnej w gminie Juchnowiec Kościelny o powierzchni ok. 1500m2 składającej się z gleb najgorszej klasy : IV, IVb, VI. Teren nie ma wydanego Miejscowego Planu Zagospodarowania i raczej nie będzie miał jeszcze przez wiele lat.
Złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy na budynek jednorodzinny z uwagi na to, iż nie jesteśmy rolnikami(jedyną działkę jaką mamy na terenie tej gminy jest właśnie ta działka 1500m2), obecnie mieszkamy na terenie gminy Białystok. Dostaliśmy w piątek decyzję odmowną, z uwagi na to, iż nie będzie zachowana funkcja sąsiednich terenów, bo wszystkie domy okoliczne (nowo wybudowane) są podobno siedliskami. Co w tej sytuacji można zrobić i jak się odwoływać? Człowiek ma działkę, na której według nich nigdy nic nie będę mógł zrobić. Jest jakiś sposób, aby to obejść ? Pozdrawiam
Proszę o poradę prawną.
Pozdrawiam

Link do komentarza
1 godzinę temu, Marcin Wojciula napisał:

Dostaliśmy w piątek decyzję odmowną, z uwagi na to, iż nie będzie zachowana funkcja sąsiednich terenów, bo wszystkie domy okoliczne (nowo wybudowane) są podobno siedliskami.

Jak zwykle urzędników trochę poniosła fantazja bo jak na działce 1500 m2 można wybudować siedlisko nie mając więcej ziemi?

Ja na twoim miejscu udałbym się z ta decyzją odmowną do gminy i porozmawiał z wójtem czy burmistrzem i wyjaśnił mu jak sprawa wygląda, podejrzewam że jak chłop jest dla ludzi to decyzje zmieni.

1 godzinę temu, Marcin Wojciula napisał:

Jak odrolnić działkę skoro wszędzie znajduję informacje, iż można ją odrolnić tylko poprzez warunki zabudowy, które mi odrzucili? 

Ziemię klasy powyżej IV odralnia sie z urzędu bez żadnych dodatkowych opłat i nie przy wydaniu WZ tylko przed złożeniem papierków do  PnB.

2 godziny temu, Marcin Wojciula napisał:

Co w tej sytuacji można zrobić i jak się odwoływać?

Jak już pisałem wcześniej udać się do włodarza gminy a jeżeli nic to nie da to odwołanie składaj do SKO.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...