Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
TV BudujemyDom

List z Ogniska Marymont

Recommended Posts

Drodzy Przyjaciele !!!

Kolejny rok minął jak z bicza strzelił. Nadszedł więc czas, żeby zaprosić Was na aukcję naszych ozdób świątecznych. Jak co roku w przedświątecznej porze pukamy nieśmiało do Waszych forumowych serc. Moment startu aukcji jest dla nas bardzo emocjonujący. Z wielką niepewnością i nadziejami czekamy na to jak przyjmiecie nasze prace.

W tym roku z wielu powodów prace powstawały w wielkim trudzie. Tak jak wszystko się zmienia my również nie jesteśmy wolni od tego. Jak zapewne pamiętacie nasi podopieczni to dzieciaki i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną z innymi dysfunkcjami. Niby to stały element naszej pracy i tu nic się nie zmieniło. Nic jednak bardziej mylnego. Od  czternastu lat, gdy  jesteśmy z Wami, obserwujemy że nasze dzieciaki mają coraz słabsze możliwości manualne. Zajęcia plastyczne nie są zajęciami pierwszego wyboru. Rysowanie, malowanie, wyklejanie czy też poznawanie innych technik plastycznych nie kręci tak bardzo jak komputer, telefon czy inny sprzęt elektroniczny z ulubionymi grami. Można powiedzieć znak czasu. Tak świat się zmienia, ale niezmienną potrzebą naszych podopiecznych jest chęć wyjazdu wakacyjnego, na który nie mamy środków. Dlatego my dorośli budujący społeczność ogniskową nie poddajemy się bez walki. Jesteśmy mistrzami dostosowywania się do sytuacji. Skoro z dzieciakami nie jesteśmy w stanie przygotować większości prac, postawiliśmy na współpracę. W tym roku oprócz naszych ozdób pojawią się inne własnoręcznie zrobione, które ofiarowali nam z myślą o aukcji zaprzyjaźnieni dorośli.

Mamy nadzieję, że zaakceptujecie tę zmianę i nadal będziecie nas wspierać w realizacji naszych planów wakacyjnych. Zawsze otulaliście nas swoją przychylnością i zrozumieniem, dlatego i tym razem wierzymy, że przyjemność bycia razem podczas aukcji będzie obopólna.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju, wytchnienia w miłej rodzinnej atmosferze.

 

W imieniu całej społeczności ogniskowej małych i dużych

Marta Dąbrowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...