Skocz do zawartości

Cennik hydraulika


wilku2243

Recommended Posts

Napisano

Witam, robie kompletny remont łazienki, wczoraj był hydraulik obejrzeć łazienkę - krzyknął 6,5 tys. w tym 4.5 tys material, 2 za robote. W łazience trzeba wymienić instalacje wody (według niego, nie była zmieniana od budowy domu czyli 20 lat więc mu wierzę), zrobić dopływy wody do ,prysznica pralki umywalki, trzeba zamontować syfon do odpłwu prysznica i poprowadzić odpływ z pralki, i przenieść naczynie wyrównawcze do innego pomieszczenia, i zamontowac nowy grzejnik. Jestem zielony w te sprawy i chce wiedzieć czy koleś nie chce mnie czasem naciągnąć czy to w miare normalna stawka czy zawyżona?
pomieszczenie 3,5 m na 1,75m. Wysokość 2,5m

Napisano (edytowany)

4,5 tys za materiał do wykonania tego co opisałeś czyli wymiana instalacji wodnej, zrobić odpływy od prysznica, pralki, umywalki, montaż odpływu do prysznica (zależy jaki to odpływ), nowy grzejnik i przeniesienie naczynia to uważam stanowczo za dużo. Najlepiej jakby dał Ci listę potrzebnego materiału wraz ceną wtedy będzie można coś bardziej konkretnego napisać.

Natomiast co do ceny za robotę można się zawsze potargować :) ale jest taka sobie. 

Pytanie czy ten hydraulik ma firmę czy chce to zrobić na czarno?

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Napisano

Łazienka jest w bloku z wielkiej płyty, czy w domku? Kucie w nośnych ścianach?

Te 4,5 tys na materiał to razem z grzejnikiem?

Generalnie trochę drogo...

Napisano (edytowany)

Dom, nie blok trzeba będzie kuć, właśnie co do grzejnika zapomniałem spytać - ale napisał mi smsa z korektą że przysiadł i policzył i jednak twierdzi że w 5 klockach powinien się zmieścić z materiałem i robotą, co do listy materiałów to się umówiłem że on kupi co trzeba i da mi paragony a ja mu wtedy oddam. Tak więc ponawiam pytanie - tym razem 5 tysięcy? (tylko niewiem czy doliczał grzejnik) A hydraulik to raczej na fuche

Edytowano przez wilku2243 (zobacz historię edycji)
Napisano

3 tys też za dużo. Niech nic nie kupuje tylko niech ci da spis potrzebnego materiału i sam sprawdzisz sobie co ile kosztuje, koszt rurki alupexa średnicy 16 kosztuje około 3 do 5 zł za mb. Rura pcv śred 50 dł 2 m to cena około 10 zł. Policzysz i zobaczysz.

 

  • 5 tygodnie temu...
Napisano

Potwierdzam, generalnie takie male roboty w granicach 3 tys, zakladam ze mial wystarczajaco juz roboty i zeby sie podjac tego musialby faktycznie na tym zarobic.  Standardowa taktyka przy napietych terminach ;)

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Radzę Wam przeznaczyć większy budżet na hydraulika albo dogadać z nim kwestie finansowe z góry. Znajomi mieli 20 tysięcy na remont łazienki łącznie z wyposażeniem - mówię o łazience 2x3m maleńka. Praca hydraulika plus wyposażenie wyniosło ich łącznie 35 tysięcy złotych. To się w głowie nie mieście jak usługi teraz podrożały.

Napisano
3 minuty temu, wampir napisał:

To się w głowie nie mieście jak usługi teraz podrożały.

To nie usługi podrożały tylko więcej naiwnych ludzi jest. Jak mówi przysłowie "czemuś biedny, boś głupi" jest nadal aktualne :) 

Napisano

Wszystko drożeje niestety. Znajomi też się budują i remontują to koszty są ogromne. Dobrze, że ja mam to już za sobą bo nawet w przeciągu ostatnich lat ceny wzrosły znacząco.

Napisano
1 godzinę temu, wampir napisał:

Wszystko drożeje niestety. Znajomi też się budują i remontują to koszty są ogromne. Dobrze, że ja mam to już za sobą bo nawet w przeciągu ostatnich lat ceny wzrosły znacząco.

To że wszystko drożeje to żadna nowość ale nie można dawać sie ogłupić z wysokością cen za usługi. Co niektórzy wykonawcy jak widzą że ktoś się buduje to  sądzą że inwestor to dojna krowa i można go doić z kasy ile się da. Niestety jest wolny rynek i są inni wykonawcy co mają "normalne" ceny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...