Skocz do zawartości

Jaka blacha na rąbek?


Recommended Posts

Cześć. Kolejny temat - blacha.

Wiadomo - tytancynk najlepszy, ale czy sa jakieś sensowne alternatywy?

Np Blachotrapez panel Retro 38, powierzchnia Pladur®Wrinkle Mat Plus - gwarancja niby 50 lat, czy np. Pruszyński Panel PD 510 NANO z powłoką Colorcoat HPS 200 - 30lat....

Pytam, dostałem informację od dekarza ze koszt położenia takich paneli, a blachy na arkusze do różnica w koszcie wyjdzie duża. Jeżeli wycenił mi np dach robociznę na 10000, to obawiam się ze blacha w arkuszu wyjdzie mi 15-16. Dochodzi tez jakość tej pracy, dlatego szukam dobrego materiału w panelu. Znalazłem tez coś takiego jak MetZINK, oni tam robią panele na zamówienie pod odpowiedni dach właśnie z tytancynku. Więc i materiał dobry i łatwiej/taniej/szybciej to położyć.

Ktoś korzystał z takich paneli? Mieliście może doświadczenie z MetZINK? Może jakieś inne propozycje.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,
30-letnia gwarancja dostępna jest dla powłok PURLAK® i PURMAT®. Natomiast na Colorcoat HPS 200 Ultra® udzielana jest gwarancja do 40 lat.

Z pełną ofertą paneli dachowych można zapoznać się na stronie producenta: https://pruszynski.com.pl/panele-dachowe-na-rabek.php

 

 

 

 

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

 

Na profilu Blachy Pruszyński na YouTube powstaje w odcinkach instrukcja montażu paneli dachowych na rąbek.

Zachęcam do odwiedzenia i śledzenie profilu yt.

 

 

Edytowano przez Ekspert Pruszyński (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Cytat z gwarancji na PURLAK/PURMAT).

"Gwarancja obejmuje:
Stan powłoki organicznej, która będzie przylegać do blachy, nie będzie pękać ani rozwarstwiać się, wyłączając drobne rozwarstwienia na brzegach ciętych. Powłoka organiczna nie będzie zmieniać nasycenia koloru w stopniu znacznym, nierównomiernym pod warunkiem jednakowego oddziaływania warunków atmosferycznych na całą powierzchnię powłoki."

 

Link do komentarza

Po długim researchu wybrałem Nano z mikrofalą Pruszyńskiego i Click L moletowany
z mikrofalą od Budmatu. Chciałbym Ruuki ale mnie nie stać:)

 

Co do powłok, nadal mam zagwostke - interesuje mnie Purmat od Pruszyńskiego i X-matt czy Rough Mat od Budmatu.

Ceny według cenników podobne, jednak Purmat ma grubość powłoki 50μm a RoughMat 36μm, X-matt (GreenCoat Crown BT)
ma 32μm, Purmat niby 30 lat gwarancji, X-Mat 50 lat gwarancji. XMatt i RoughMat to stal szwedzka SSAB, Purmat to nie wiem w ogóle co to za stal, na stronie Pruszyńskiego informacje są dosyć zdawkowe...

 

Ktos coś?:)

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 21.10.2019 o 13:02, Ekspert Pruszyński napisał:

Cytat z gwarancji na PURLAK/PURMAT).

"Gwarancja obejmuje:
Stan powłoki organicznej, która będzie przylegać do blachy, nie będzie pękać ani rozwarstwiać się, wyłączając drobne rozwarstwienia na brzegach ciętych. Powłoka organiczna nie będzie zmieniać nasycenia koloru w stopniu znacznym, nierównomiernym pod warunkiem jednakowego oddziaływania warunków atmosferycznych na całą powierzchnię powłoki."

 

Witam

Przestrzegam wszystkich przed pomysłem kupowania blachy z powłoką Colorcoat HPS 200 ultra. Kupiłem blachę z tą powłoką w firmie Kroll (która w międzyczasie padła) ok 10 lat temu. Tyle z tej powłoki zostało. A ta ich gwarancja 35-40 lat to pic na wodę.

Pozdrawiam

 

 

received_274274847059278.jpeg

received_576847036602933.jpeg

Link do komentarza

Panele dachowe na rąbek - Blachy Pruszyński

 

Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Teraz możemy zaproponować nowoczesne rozwiązanie w tradycyjnym znanym od lat kształcie blach z rąbkiem stojącym.

Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb Klienta.

Łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka.

Każdy panel posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji.

Zastosowanie wzdłużnego profilowania na panelach ma za zadanie ograniczyć ewentualne pofalowanie powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej materiału.

Maszynowo wycięte zamki (w opcji dla paneli PD 510P-S, PD 510T-S i PD 510F-S, PS 510 NANO) pozwalają na montaż na listwie startowej.

 

https://pruszynski.com.pl/panele-dachowe-na-rabek.php

 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kamienia nie ma być za dużo pod rurą - bo będzie ona stała pod rurą, chyba że jakoś się przepcha pod tą rurą niżej - ale spadki drenów z zasady mają być niewielkie, żeby woda nie uciekała szybko, a wolno - jak w kanalizacji. Jak masz za dużo kamienia pod spodem, a spadek drenu niewielki (taki ma być) - no to woda będzie tam stała - nie uniesie się w górę do drenu.    Ja robiłem u siebie drenaż - i pilnowałem spadków - centymetr dwa odchyłki to nie problem, ale więcej nie. najpierw podsypkę poziomowałem  (drobna frakcja) potem na to rura - i przykładałem cegłami pełnymi itp. ciężarami - i obsypywałem. najpierw drobnym potem dalej od rury grubszym kruszywem.   
    • Montaż rynien spustowych.     https://youtu.be/zHsAZov0Rs0  
    • Zakładając że kamienia pod rurami jest sporo i nie zamuli się na całej wysokości to chyba jest możliwe że woda z najdalszego kąta przepłynie do najniższego punktu drenażu przez kamień?    Czy ktoś z was robiąc drenaż samemu zwracał uwagę na idealne przestrzeganie spadków żeby gdzieś nie szło do góry?  Ja to robiłem z kolegą który to robił kilka razy i po zasypianiu całości wieczorem wziąłem laser i posprawdzałem w paru miejscach odgrzebując kupki kamyków do góry gołej rury i wyszło mi różnie. Są gdzieniegdzie 4-5 cm górki, nawet doliny też 4 cm i zastanawiam się czy to tak zostawić czy poprawić. Bo chyba to będą miejsca gdzie będzie zbierać się muł którego woda pod górkę nie przepchnie do studni? 
    • Drenaz dopiero w tym roku jest zrobiony. Gdyby budynek mial mocno siadać to bym chyba zaobserwował po ruchach chudziaka że gdzieś jest niżej czy wyżej. Pod chudziakiem jest na sypana bardzo dobra posypką i zagęszczania warstwami. Pod ławami taka bardziej piaszczysta po Spółka która wg kierownika została oceniona jako przesiewany piasek więc zostało zebrane 8cm i wylany chudziak. W każdym bądź razie gdyby ściany miały jakoś mocno osiąść to chudziak powinien być wyraźnie wyżej.  Nikt tu nie obwinia grubej papy SBS? Jak poprawiałem hydroizolacja i wycinałem nadmiar papy który leżał już tak z rok to baba zmieniła się w rwącą tekturę. Pod wpływem wilgoci zaczęła się rozpadać. Wydaje mi się że w miejscach największych nacisków pionowych 3 czy 5 mm papy się po prostu spłaszczyło i bloczki straciły podparcie.    A wracając do tematu co byście poradzili z tym oknem żeby wzmocnić warstwę pod okienną? Czy mój pomysł jest w miarę ok? 
    • Sprawdź wszystkie ściany wewnętrzne zwłaszcza nośne czy są też jakieś pęknięcia, jak znajdziesz pęknięcia, to tak jak ktoś  wcześniej tu napisał „brak zgęszczenia pod ławami” Jak nie ma tam pęknięć, a są tylko w ścianach zewnętrznych, to może do tego  przyczynić się np. drenaż opaskowy.   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...