Skocz do zawartości

Żelbetowa konstrukcja altany? Czy to możliwe?


Kamil94

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy. Specjalnie założyłem konto. Wpadł mi do głowy pomysł, aby zbudować altanę/zadaszenie tarasu z tego co jest na budowie. Teraz pytanie, czy to jest możliwe i czy ktoś już robił coś takiego, bo ja znaleźć nie potrafię. Mianowicie mam pręty fi6, fi12, fi16, piasek, cement, żwir oraz dostęp do kolegi, który za "flaszkę" zrobił by szalunki z gładkich płyt laminowanych, aby konstrukcja była estetyczna, bo rozchodzi się o samą konstrukcję oczywiście, nie o bunkier. Myślałem o wylaniu czterech słupów o przekroju 20/20cm wysokości 2szt. 190cm oraz 2szt. 195cm. W środku słupów zbrojenie: 4 pręty fi12 oraz strzemiona z fi6. Rozstawy słupów/wymiary altany 3,5x5,0m. Teraz najważniejsze. Jakie powinny być wymiary oraz jakie powinno być zbrojenie dwóch belek o długości 5m? Czy jeśli belka będzie miała przekrój 20x30cm i czy na dno 4szt. pręta fi16 na górze 2szt. pręta fi16 to będzie dość? Nie jestem inżynierem i nie potrafię liczyć takich rzeczy. Te moje sny wgl mają jakiś sens? Może ktoś mnie wybudzi plaskaczem ze snu albo da jakieś rady. Jakie średnice, co ile strzemiona?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...