Skocz do zawartości

Powietrzna pompa ciepła do c.w.u. w parterowym domu - dobre rady


Recommended Posts

Chociaż sieć gazu ziemnego biegnie w ulicy, do systemu grzewczego z kotłem na gaz projektant dodał powietrzną pompę ciepła. Kocioł ogrzewa wodę w podłogówce, pompa - przez cały rok wodę użytkową. Oczekujemy, że taki kompatybilny układ będzie działał długo, energooszczędnie i bezusterkowo - mówią Asia i Michał, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy pompę ciepła do c.w.u. użytkują od czerwca 2018 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/30962-powietrzna-pompa-ciepla-do-c-w-u-w-parterowym-domu

Link do komentarza
ten układ ( + fotowoltaika ) sprawdza się idealnie w lecie dom jest prawie zerokosztowy, zimą natomiast pompa nie jest wydajna ( jak prawie każda powietrzna ) i trzeba ogrzewać cwu drugim źródłem.... mazi
Link do komentarza

Pompy ciepła do c.w.u. są bardzo wydajnie i idealnie sprawdzają się nie tylko do nowych obiektów, ale do modernizacji systemów grzewczych. Po ich montażu i konfiguracji z istniejącym systemem grzewczym, pompa ciepła odciąża system grzewczy w lecie i po cześci w okresach przejściowych, a w zimie może funkcjonować jako zasobnik na c.w.u. 

 

W mojej ocenie - bardzo dobre rozwiązanie właśnie do uzupełnienia systemu grzewczego już istniejącego. Polecam nasze pompy ciepła - zobaczcie jakie dodatkowe korzyści mają takie urządzenia! dla przykładu - Vitocal 262-A

 

 

Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań!

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Sprawdzone pompy ciepła tego typu z rodziny Logather WPT posiada w swojej ofercie marka Buderus. Pompa może współpracować z innymi źródłami ciepła np. kotłem lub instalacją solarną poprzez wężownicę o dużej powierzchni wymiany ciepła znajdującej się w urządzeniu. Urządzenie cechuje się ciekawym wyglądem. Dzięki wykorzystaniu energii powietrza otoczenia urządzenie osiąga sprawność nawet do 430%. Do wyboru są cztery modele, z których trzy o pojemnościach 200 i 250 litrów (występuje model bez wężownicy grzewczej) pracują do temperatury powietrza 5°C, a czwarty model 270 nawet do -10°C. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/do-cieplej-wody/logatherm-wpt.html
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus
 

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Pompa ciepła może nie mrozi jak klimatyzacja, ale da radę schłodzić pomieszczenia. Jak kupowałem swoją pompę TermoPlus z wentor to też zapytałem o możliwość chłodzenia.  Doradzili mi jaką wybrać i jak to działa. Jestem zadowolony z wyboru. Zimą jest ciepło a latem temperatura w domu jest optymalna.

Link do komentarza
21 godzin temu, Rafal Sam napisał:

Witam jakies nowosci w pompach ciepa (powietrznych)

I moze ktos odpowie mi na pytanie czy latem jest w stanie dzialac jak klimatyzacja??

 

Witam, tak, pompa ciepła może dawać przyjemny efekt chłodu. Jak to wygląda w praktyce? Czas w którym pompa ciepła pracuje na potrzeby chłodzenia to 4 miesiące, po ok. 50 godzin na każdy miesiąc. W ten sposób można oszacować (przyjmując efektywność chłodzenia EER=3), że zapotrzebowanie na energię do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni ok 50m2 potrzeba ok. 1000 kWh energii, a więc zakładając EER na poziomie 3 pompa ciepła zużyje ok, 333 kWh.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2020 o 21:40, Rafal Sam napisał:

To moze inaczej sie zapytam zakladjac ze w domu mamy podogówke + rekuperacje + pompe ciepa, co potrzeba aby latem chodziala?

A moze nie chodzi jak klima ?

Profejonalista to ktos taki kto potrafi wytumaczy lapatologicznie:)

zarówno pompa ciepła jak i rekuperator to nie są klimatyzatory, ale mogą pracować zapewniając komfort latem, obniżając temperaturę do przyjemnego poczucia komfortu. 

Szczegóły takiego systemu należy ustalać z projektantem instalacji, który pokaże jak to działa i jak obsługiwać system. 

Interesuje Pana konkretne rozwiązanie? Marka? Ma Pan określony budżet na inwestycje?

Link do komentarza
Dnia 29.05.2020 o 21:40, Rafal Sam napisał:

To moze inaczej sie zapytam zakladjac ze w domu mamy podogówke + rekuperacje + pompe ciepa, co potrzeba aby latem chodziala?

A moze nie chodzi jak klima ?

Profejonalista to ktos taki kto potrafi wytumaczy lapatologicznie:)

Jako odbiorniki potrzebne są grzejniki rewersyjne, podłogówka lub klimakonwektory.

Jako źródło zasilania i "motor" do wymuszania obiegu medium (zimnej wody w instalacji), pompa ciepła pracująca w odpowiednim trybie (która juz ma na pokładzie wszystko, co potrzeba) lub pompa obiegowa + układ zaworów mieszających i rozdzielaczy i powrotnych + układ sterujący, który pchnie zimną wodę w instalację i wymusi kontrolowany obieg. Możliwe, że pompa obiegowa w nowoczesnym kotle kondensacyjnym może pracować w celu wymuszenia obiegu bez uruchomienia palnika (to zależy od sterownika kotła - może ma tryb pasywny). I jak mi poszło - ŁOPATOLOGICZNIE ? :) Resztę dopowie/skoryguje Ekspert Viessmann.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Witam

Profesjonalista na poziomie:)

Tylko gromadząc wiedze PC nigdy nie schlodzi jak klimatyzacja, moze schlodzic o 3 stopnie.

Interesujące dla mnie rozwiazanie bylo by  mozliwosc puszczenia zimnego powietrza latem do rekuperacji.

Mowiac wprost zamias pchac energe w  system do podlogowki  instalujemy urzadzenie, ktore doprowadza do centrali wentylacyjnej zimne powietrze czyli np okolo 20 stopni, ktore pozniej jest '' pchane do kanalow wentylacyjnych.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...