Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
dedert

XPS w gruncie łączony z EPS ponad?

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do izolacji XPS piwnicy. Na ściany wybrałem 10cm XPS. Na elewacji będzie 20 cm. I zastanawiam się teraz jak mądrze to połączyć by nie było dużego skoku grubości przy cokole.

Piwnica ponad ziemią wystaje ok 90 cm, jest to dość sporo dla mnie z uwagi że nie chciałem mieć kurzej stopki tylko okna schowane w ziemi w formie doświetleń. No ale kierownik/projektant przekonał mnie że tak będzie lepiej i wyprowadził w projekcie piwnicę do 70 cm ponad grunt. W rzeczywistości wykop się nieco spłycił (nie dodałem grubości styropianu parteru i czegoś tam jeszcze) i koparkowy wykopał piwnice o ok 20 cm płyciej. Teraz chciałbym zniwelować tą wysokość cokołem czyli dać go 10 cm ponad oknami piwnicy gdyż uważam że wyższy cokół wysmukli optycznie to co ponad piwnicą (tak mi się wydaje). Wygląda to tak:

42f98b7a3156fe33gen.jpg

A miało by być tak:

fec8628bf004be71gen.jpg

Jeśli płyty xps mają 120x60 cm to pod ziemią zmieszczą się 2 warstwy. Ponad ziemią chcę dać 15 cm z uwagi na to by nie było dużego skoku w stosunku do elewacji i by ściany ponad gruntem były cieplejsze. Tylko nie wiem jak ustawić 3 płytę która 20 cm była by w ziemi a reszta ponad gruntem. Czy kupić np od razu 15cm EPSa czy zrobić to z 2 warstw np. 10cm XPS i 5cm ..xps lub eps? Lub ewentualnie uciąć XPS do tych 20cm i dać go pod ziemią a dokleić do niego 15 cm EPS? 

286f7cefd9f84c35.jpg

071d494908bbff6bgen.jpg

Kolejna sprawa jak dokonać płynnego przejścia kleju z siatką? Czy w miejscu zmiany grubości dokonać ścięcia pod kątem i wtedy połączyć całość klejem i siatką czy kleić styropian na wcześniejsza warstwę siatki i zrobić na tym warstwę kleju z siatką nachodzącą na starą siatkę?

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie cenzury - tylko rządzenia się obcych i manipulowania Polakami w interesie obcych państw i interesów. Media to czwarta wladza. Dlaczego w Polsce IV władza to obcokrajowcy? Głównie Niemcy?   Pokaż mi duży kraj w Europie, gdzie media są głownie w obcych rękach i lansują politykę i ideologie, jakie im pasują. Wspierają partie, polityków zgodnie własnymi (obcymi dla Polski) interesami!    większość ma rodzicow bez wyższego wykształcenia w jednym i drugim wypadku - chyba że źle liczę, to mnie popraw!
    • Większość nie. Dwa razy więcej matek i trzy razy więcej ojców, niż w przypadku disco-polo   No widzę, widzę ... jak powyżej Poza tym potraktowałam to raczej z przymrużeniem oka. Chociaż są to wyniki badań przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury  
    • Podstawie deseczki żeby łóżko nie dotykało bezpośrednio ściany aby był przelot powietrza, ten osuszacz też raczej zakupię. Ale co teraz zrobić teraz z płytą tego łóżka? Są jakieś środki, farby żeby to usunąć? Czy jestem zmuszony spróbować ją wymienić na nowa
    • Dobrze wykształceni  - to np. historyk Schetyna, ktory stwierdził, że obóz w Oświęcimiu oswobodziła armia ukraińska  Już sam wstęp jest snobistyczny. Bo poziom studiów poszedł w dół, uczelnie produkują wąsko ukierunkowanych dyplomantów, nie dobrze wykształconych inteligentów. Poza tym studia to teraz raczej dość pospolita sprawa.   No i  ww twoje dane wskazują, że większość słuchających rocka nie ma rodziców z wyższym wykształceniem, tak jak i discopolo. Jak widzisz dla większości nie ma znaczenia pochodzenie - jeśli chodzi o wybór muzyki. Poza tym co z tego - skoro na studiach (oprócz humanistycznych) - nikt nie zajmuje sie kulturą. No i jeszcze ważna sprawa - rodzice nie słuchali discopolo - bo jej nie było, albo była w podziemiu. Dotąd królował rock i pop. Jazz to raczej znikomy procent. Smoth jazz i chilout - to już nowsze odmiany raczej związane z muzyka klubową, dyskotekową - czyli dla jazzmana dość dyskusyjne często. Nie - ja jestem tolerancyjny  w przeciwieństwie do ciebie. To jest jak z urodą. Nie musi mi sie podobać kobieta kolegi - ale nie będę oceniał jego gustu jako zły w stosunku do mojego. Ja mam inny, on inny. I dobrze - co by to było jak by się wszystki nie podobały te same kobiety - i odwrotnie. Dlatego masz tysiące rożnych modeli samochodów o podobnych parametrac technicznych. Albo sukienek, butow. Dla jednych OK, dla innych kicz.
    • Ja mam panele trzynastoletnie i nie mam pleśni, bo mam sprawną wentylację...   Zarodniki pleśni "fruwają" wszędzie i gdy tylko najdą dla siebie odpowiednie warunki, tam się rozwijają...   Musisz zmienić położenie łóżka... zapewnić swobodny przewiew powietrza pod nim i za nim...   https://allegro.pl/oferta/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-berdsen-70w-7410069627
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...