Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

różnica grubości wylewki + wylewka pod drzwiami zew.

Recommended Posts

witam. 

1. jestem na etapie  układania styropianu pod wylewki tylko że chudziak strasznie krzywy i wychodzi mi na to że wylewki w min. gr. będzie 5.8cm A w maksymalnej gr. będzie 8cm. I teraz zastanawiam się czy to minimum jest wystarczające pod ogrzewanie podłogowe.

A 2. pytanie ma co do drzwì zew. 

Drzwi zew. będą otwierane na zewnątrz budynku więc rozumie że będą zlicowane z zewnętrzną stroną pustaka. czy jak zlicuje Styrodur gr. 3cm z zewnetrzna str. pustaka i dojade do niego wylewką ktora bedzie we wiatrołapi to bedzie dobre rozwiazanie?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowano przez Dawid Szłapa (zobacz historię edycji)
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Dawid Szłapa napisał:

1. jestem na etapie  układania styropianu pod wylewki tylko że chudziak strasznie krzywy i wychodzi mi na to że wylewki w min. gr. będzie 5.8cm A w maksymalnej gr. będzie 8cm. I teraz zastanawiam się czy to minimum jest wystarczające pod ogrzewanie podłogowe.

Zapewne chodzi o wylewkę betonową. Jeżeli będzie około 6 cm ale bliżej 6 cm niż 5 cm to będzie ok.

A 2. pytanie ma co do drzwì zew. 

Drzwi zew. będą otwierane na zewnątrz budynku więc rozumie że będą zlicowane z zewnętrzną stroną pustaka. czy jak zlicuje Styrodur gr. 3cm z zewnetrzna str. pustaka i dojade do niego wylewką ktora bedzie we wiatrołapi to bedzie dobre rozwiazanie?

Jak rozumiem po zamontowaniu drzwi próg drzwi zakryje ten styrodur? Dom będzie ocieplany, tak?

Gość mhtyl
11 godzin temu, Dawid Szłapa napisał:

A próg się jakoś montujemy wtedy na tym styrodurze?

Zależy, jedne futryny są z progami przykręcanymi a inne nie musza być i nie są przymocowywane.

Gość mhtyl

ok. A mam jeszcze pytanie jak wykończyć wylewke pod bramą garażową.wiedzac że przed garażem będzie kostka betonowa.

Zrób szalunek na z deski i wylej posadzka równo z licem ściany zewnętrznej garażu. 

Czy chodzi o wylewkę podłogówki ? Do betonu dodaje się tzw. zbrojenie rozproszone (włókna polipropylenowe) oraz preparat plastyfikujący, która zapewnia dobre otulenie rur i ograniczana ruchy termiczne . 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Gość mhtyl
24 minuty temu, Dawid Szłapa napisał:

A dawać siatke zbrojeniową do wylewki? 5.2cm wylewki może pękać jak i 8cm też

O to jeżeli trafisz na dobrą firmę od wylewek to ona powinna o to zadbać. Jedni nie lubią dawać siatki a drudzy uważają że musi być. Dla pewności można dać siatkę oraz do mieszanki dodać włókna PP oraz plastyfikator. Warto o tym wspomnieć gdy będziesz rozmawiał z wykonawca wylewki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Trzeba kupić listwy maskujące do ościeżnic (mogą być drewniane, z marketów budowlanych) i je dokleić na ścianach, a szpary pomiędzy nimi a ościeżnicami wypełnić szpachlą np. do drewna. Wszystko zaszpachlować, wyszlifować i pomalować. Po prostu, trzeba stworzyć pseudo ościeżnice, poszerzyć istniejące i zaakcentować je, Wtedy ich wygląd będzie diametralnie odmienny.    W ubiegłym roku robiłem coś takiego, ale ościeżnice były drewniane. Ponieważ na ścianach zostały położone płyty g/k, więc ich grubość "urosła", wystąpiła też konieczność poszerzenia ościeżnic, aby je dopasować do grubości ściany. Było z tym trochę zabawy, ale udało sie to zrobić w miarę dobrze. Własnie za pomocą listew drewnianych, szpachlowania, szlifowania i malowania. Po roku tylko w jednym miejscu ościeżnica "spuchła", ale myślę, że to wina użytej listwy, wada drewna. 
    • No właśnie, bo czasami tak się ułoży, jak z wygraną w totku. Wyrosną i właściwie nie wiadomo dlaczego. Ale próby odtworzenia tych warunków w zasadzie nigdy nie skutkują.    Chyba, że chodzi o boczniaka, albo pieczarkę z końskim łajnem.
    • 1. "Eksperci" dziennikarscy pisują o "napięciu prądu", taka też jest ich "eksperckość". Sam telefon nie jest w stanie, ale telefon z wtyczką od ładowarki już tak, o czym tzw. "ekspert" nie ma zielonego pojęcia. 2. Naucz się czytać do końca, a nie tak, jak jest Ci wygodnie. Napisałem wyraźnie, że gniazdek nie ma, albo są separowane. Ty widzisz gniazdko i wydaje Ci się, że to nasze partactwo, bo tego co w ścianie i poza fotografią nie widzisz i nie masz o tym pojęcia. A na fotkach jest salon łazienkowy, a nie polska komóreczka z pralką niemal wchodzącą na wannę. 3. Widać, widać, już nie pierwszy raz jesteś tu na forum "ekspertką" od spraw elektrycznych. 4. W łazienkach są strefy, gdzie montaż gniazdek jest dozwolony i gdzie jest zabroniony. Więc nie trywializuj i nie porównuj łazienki, która ma 30 metrów kwadratowych z kabinką w polskim bloku. I proszę, wypowiadaj się w tematach, w których masz orientację.   
    • Trzymałem na budowie drewno bukowe, pod zadaszeniem z rok czasu, w trawę wysypało się tam sporo kory,  w następnym roku rosło tam pełno podgrzybków, w środku miasta, najbliższe drzewo 100m od tego terenu, niektóre grzyby wykrzywione podnosiły kapeluszami tą korę jak rosły.   
    • Witam. Kupiłem mieszkanie, niestety drzwi w nim zamontowane na stare ościeżnicy. Drzwi są w miarę, nowe ościeżnicy nie planuje zamawiać na wymiar ( bardzo dużo to kosztuje, w łazience i w kuchni płytki położone przy samej ościeżnicy) Czy można ich zamaskować w jakiś sposób ( żeby było nie bardzo drogo i dobrze wyglądało)  Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Dziękuję za odpowiedzi i pomysły
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...