Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Towdy

Podział działki.

Recommended Posts

Witam, planuję budowę domu na działce którą mam dostać od teściów. Działkę trzeba podzielić ponieważ na jednej części stoi ich dom. Cała działka wynosi 1300 m2. Byłem w urzędzie miasta żeby dowiedzieć się coś na temat tej działki i dostałem numer planów zagospodarowania przestrzennego. W uchwale znalazłem następujące informacje: 

 

"7. ZASADY I WARUNKI SCALANIA I PODZIAŁU NIERUCHOMOŚCI

7.1 powierzchnia działki:

a) dla zabudowy wolnostojącej: nie mniej niż 700 m2

b) dla zabudowy bliźniaczej: nie mniej niż 400 m2"

 

Jak wiadomo działki o wymiarach 1300 nie da się podzielić na dwie po 700 bo trochę braknie. 
I moje pytanie jest takie czy taką działkę można podzielić na dwie:  600 m2 działkę na której jest już wybudowany dom  i na 700 m2 działkę pod zabudowę. 

Jeżeli coś nie tak napisałem to przepraszam, ale jestem totalnie zielony w tych sprawach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Towdy napisał:

I moje pytanie jest takie czy taką działkę można podzielić na dwie:  600 m2 działkę na której jest już wybudowany dom  i na 700 m2 działkę pod zabudowę. 

O to musisz pytać w gminie, być może gmina zrobi odstępstwo ale to tylko i wyłącznie w gminie uzyskasz na to odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zabudowy bliźniaczej to i tak Ci wyjdzie 800 m2 na bliźniak bo przecież trzeba wyjść z domu na działkę a nie na ulicę itd. Jeżeli nic się nie zmieniło to na 600 m2 nie postawisz domku, chyba, że teściowie się zgodzą żeby się do nich bliżej przysunąć o metr-2 metry ale to i tak 100m2 nie zyskasz. Musisz zapytać o to w gminie czy na 600 m2 pozwolą bo jak nie, to taki podział nie ma sensu.

 

Możesz też sprawdzić jakie warunki zabudowy mieli teściowie, bo możliwe, ze u nich zostawisz 600 a u Siebie 700 m2, ale to też kwestia stanowiska gminy, ilości terenów zielonych etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w urzędzie miasta i dowiedziałem się ze teść może dać na pola ile potrzebujemy, więc nie będzie problemu. Dzięki za odpowiedzi i na pewno jeszcze skorzystam z waszych podpowiedzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niepoprawnym rozwiązaniem jest ocieplanie styropianem w dwóch warstwach 2x10 cm i  jest to niezgodne z dokumentem odniesienia jakim jest Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna (KOT, EOT) do niedawana nazywana Aprobatą Techniczną . Nie ma też żadnych innych argumentów świadczących o korzyściach wynikających z zastosowania takiej techniki, a wręcz jest to tylko generowanie niepotrzebnych kosztów. Ewentualne straty na połączeniu płyt styropianowych (zakładając poprawne przyklejenie i uzupełnienie ewentualnych szczelin pianką poliuretanową) są praktycznie pomijalne. System ociepleń należy mocować w jednej warstwie, płyty styropianowe w jednej grubości. Taki też sposób przewidują wszystkie wytyczne i instrukcje dotyczące metody ocieplania ETICS. Kompletny System Ociepleń Termo Organika, podobnie jak wszystkie systemy innych producentów, przewidują zastosowanie izolacji w jednej grubości. Wykonanie inaczej niż stanowią zalecenia i wytyczne producentów, tylko na odpowiedzialność osoby stosującej własne rozwiązanie. Łączniki mechaniczne należy zastosować opcjonalnie w zależności potrzeby, np. kiedy płyty styropianowe są klejone do podłoża na którym są warstwy mogące osłabić przyczepność (najczęściej starsze budynki poddawane termomodernizacji).
  • Teoretycznie to możemy poteoretyzować, ale praktycznie i tak trzeba pomijanego przez Ciebie konstruktora w to zaangażować i powyjaśniać parę spraw...
  • Planuję ocieplić budynek styropianem o grubości 2x10cm na zakładkę. W efekcie, żeby dobrze zakotwiczyć styropian, potrzebowałbym do kołkowania dybli o dł. 30cm, których zakup jest trudny i kosztowny. Budulcem ścian jest suporeks i częściowo kamień wapienny, ponieważ jest to stary, wyremontowany budynek. Myślałem o zakołkowaniu pierwszej warstwy kołkami 20 cm i na tak przygotowane podłoże przykleić drugą warstwę ocieplenia. Czy jest to dobry pomysł?
  • Fundament miałby wisieć na czas zasypania wykopów jeśli bym wybrał opcję robienia przed skończeniem drenażu. Ale wtedy pojawia się problem jak zagęścić grunt pod wylanymi już ławami. Tak na prawdę mało w internecie można znaleźć nawet filmów czy opisu jak się łączy dom podpiwniczony z garażem. Widocznie mało jest takich domów. A czy zastosowanie płyty pod garażem nie było by pewniejsze? Kolejna sprawa - pytanie o folię kubełkową. Czy jeśli będę miał taras z jednej strony i garaż z drugiej to czy w tym miejscu jest sens stosowania folii jeśli będzie ona zabetonowana od góry?
  • No tak, wszystko sprowadza się do tego wyrównania. W dużej części mam wszystko wyrównane do płyty balkonowej, co na to położyć najlepiej?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...