Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

karoool20

karoool20

Całoroczny, jakby można bez kozy jakoś i ogólnie spalania czegokolwiek, kopcenia dymienia i kurzenia to byłoby super. No i żeby to było opłacalne i niedrogie w eksploatacji. W obecnym domu rodzinnym gdzie mieszkam kotłownia zajmuje jedno pomieszczenie, ale syf jest w całej piwnicy, nawet za zamkniętymi drzwiami kurz i pył, dym niesie sie do reszty domu. Kocioł zasypowy, palenie węglem. Nie wyobrażam sobie mieć tego w strefie mieszkalnej, a w tym projekcie nie ma przecież osobnego pomieszczenia. Pytałem o to w biurze, pani konsultant stwierdziła że można jeszcze grzać gazem lub prądem. Tylko czy jest sens prowadzić gaz do tak małej inwestycji? Druga sprawa to bezpieczeństwo pożarowe, jak mnie często nie będzie bo będę np. za granicą? A prąd jest przecież bardzo drogi.

Niestety jestem z wykształcenia tylko hotelarzem i nie znam się na budownictwie, tyle co doedukuję się na forach czy w magazynach branżowych.

karoool20

karoool20

Całoroczny, jakby można bez kozy jakoś i ogólnie spalania czegokolwiek, kopcenia dymienia i kurzenia to byłoby super. W obecnym domu rodzinnym gdzie mieszkam kotłownia zajmuje jedno pomieszczenie, ale syf jest w całej piwnicy, nawet za zamkniętymi drzwiami kurz i pył, dym niesie sie do reszty domu. Kocioł zasypowy, palenie węglem.

Niestety jestem z wykształcenia tylko hotelarzem i nie znam się na budownictwie, tyle co doedukuję się na forach czy w magazynach branżowych.

karoool20

karoool20

Całoroczny, jakby można bez kozy jakoś i ogólnie spalania czegokolwiek, kopcenia dymienia i kurzenia to byłoby super.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Moim zdaniem kocioł dwufunkcyjny do 24 kW w zupełności wystarczy. Te 24 kW potrzebne jest na szybki podgrzew CWU a do CO 20 kW wystarczy w zupełności , nawet jak przyjmiesz 100 W/m2. Marki, które wymienił vlad1431 są ok , dodam jeszcze Viessmann, który nawet w budżetowej wersji Vitodens 100 o mocy 26 KW w zupełności wystarczy. U mojego brata chodzi taki kocioł i ogrzewa dom o podobnej powierzchni przy temp. na termostacie w domu 20 stopni C. Temperatura na kotle przed ociepleniem domu max 53 stopnie przy mrozach -20 stopni, a po ociepleniu styropianem 15 cm przy 35-43 stopniach na kotle, kocioł ma przestoje. Tak dla porównania 32 KW to o wiele za dużo.
    • Gość Gość Przeciwnik
      Nasz drenaż wytrzymał 7 lat z dwiema awariami. Teraz rozpoczynam kolejną przygodę: tym razem dreny zostaly umieszczone w kopcu filtracyjnym i zamontowana przepompownia. Zbiornik jednokomorowy nie wymieniany. I czytam i edukuje się jak dbać. Trochę juz się nauczylam przez te 7 lat, no ale... Używam bio7max /producent zaleca 1x m-c/ ja używam cześciej, w zasadzie po każdym wiekszym praniu czyli 3, 4 pralki pod rząd czasami tak muszę, chociaż niezalecane w tym samym dniu/ i drugi środek to zwykłe drożdże a to taka nowinka polecona przez instalatora. W poprzedniej instalacji uzywalam Enzymix co poł roku do drenaży , wiec myślę, że bedę kontynuowała. / tym bardziej ze ktoś wspomniał tu o Biomaxie/W domu środki czystosci powymieniane na te nadajace sie do oczyszczalni prócz plynow do prania; sporo uzywam octu i sody do toalety i udrażniania syfonów/ tak zapobiegawczo/. Jak Wy sobie radzicie w tym temacie, jakich srodkow uzywacie? Generalnie Przeciwniczka oczyszczalni - brak innej opcji.
    • https://ketomaniak.pl/artykuly/jak-szybko-wrocic-do-ketozy-6-krokow/  
    • Mam inny cytat. : To mnie nie dotyczy, powiedział dziadek jak go pies w protezę ugryzł. Wiesz mnie nie przeszkadza technologia i się nie czepiam generalnie dopóki ktoś nie narzuca swoich wyborów i nie pisze bzdur. W większości dotyczy to modnych gadżetów dla naiwnych łosi. Ja na przykład w 2003 roku nabrałem się na kominek po 5 latach ode chciało mi się palić bo w końcu przeszedłem na taryfę G12w i palenie stało się droższe niż ogrzewanie prądem, natomiast obecnie zmierzamy do zakazu palenia w kopciuchach więc to taki niepotrzebny mebel się robi. 
    • Ja jestem na etapie 18 roku mieszkania w domu szkieletowym, Najważniejsze rzeczy drewno konstrukcyjne dobrej klasy , sucha tarcia nadaje się do kominka. Zamiast rekuperacji polecam działkę w czystym rejonie na łąkach i lasach . 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...