Skocz do zawartości

posadzka na izolacji


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

cześć mam pytanie. Ciężko opisać sytuację więc daje w załączniku rysunek.

Niestety prace wykonałem nie po kolei. Mam taką sytuację że krawędzi tarasu do 20 cm styropianu, a na styropianie to wiadomo barierki nie przyczepię.

 

Wydumałem sposób naprawy ale nie wiem cy to ma sens, proszę o podpowiedz. Może ktoś miał podobny problem.

 

Chodzi również o to, abym miał możliwość wykonania balustrady, bo w systuacji gdy mam styropian 20 cm, to powstała by opaska o tej szerokości przed tarasem. 

 

Dodam jeszcze że rok temu na taras położyłem papę która jest szczelna, ale obróbka blacharska na tak szerokiej izolacji, niczym nie przymocowana powoduje przecieki. więc obecna izolacja do usunięcia.

 

 

taras, szczegóły v2-A4 (8).pdf

Edytowano przez Pi Mac (zobacz historię edycji)
Napisano

Barierkę najlepiej umocować do ściany/wieńca stropu. Płaszczyzny pionowej, a nie poziomej. Wtedy nie przebijamy z takim trudem wykonanej izolacji tarasu.

W opisanej sytuacji można przedłużyć płytę tworzącą wylewkę na tarasie. Jednak zakończyłbym ja przynajmniej 3 cm poza licem ściany, łatwiej będzie ukształtować dobry kapinos, tak żeby woda nie zalewała ściany. jeżeli taras jest duży lepiej przewidzieć rynnę na jego krawędzi.

Napisano

Stabilne osadzenie barierki najlepiej zrobić w konstrukcji stropowej, ale wymaga to użycia diamentowego wiertła koronowego.  Słupek barierki osadza się w otworze na cement montażowy, a w warstwie styro i podłogi uszczelnia np. pianką i masa bitumiczną, silikonem.  Montaż pd frontu na ocieplonej ścianie i w domyśle z bloczków betony komórkowego może nie zapewnić  wystarczającej  stabilności zamocowania - np. potrzebne będą zastrzały mocowane do powierzchni tarasu.

Napisano

Coś jest pod tym tarasem, jakieś podpiwniczenie? Dlaczego taka izolacja?

 

A barierkę, tak jak piszą wyżej, powinno montować się do boku tarasu, a nie od góry.

Napisano

dziękuję za odpowiedzi

 

pod tarasem jest siłownia, taka mała, osobista, ale pomieszczenie ma ogrzewanie

 

Rozumiem że montaż barierki do boku tarasu zmniejszy prawdopodobieństwo przecieku, ale nie chcę naruszać elewacji

 

Najbardziej mnie interesuje czy wydłużenie płyty posadzki tarasu jest wykonalne i sensowne jak na rysunku powyżej.

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu jakiejś tapety białej na sufit, ale nic nie znalazłem.   Szukam takiej, gdzie nie będzie widać łączeń i miała delikatny wzór. Tak jak ta, ale niestety nie ma jej już na rynku:     Widział ktoś może coś ciekawego?
    • Sprawdzona metoda zabezpieczenia domu z bala przed UV bez efektu żółknięcia. Używam zestawu OSMO: WR Aqua 4001, 429 Naturalny Efekt i 420 UV-Ochrona – daje świetny, surowy wygląd i trwałość. Pełny opis tutaj: [link]
    • Przypominam podsumowanie mojego poprzedniego wpisu - wiążąca jest dopiero interpretacja przepisów wydana przez sąd, jego wyrok w konkretnej sprawie. Niestety, tak jak w tym przypadku przez dewelopera, bywa to wykorzystywane do tworzenia dość karkołomnych interpretacji. Chociaż i sądom też zdarzają się dość dziwne oraz wzajemnie sprzeczne wyroki.  Proszę spojrzeć jeszcze raz na brzmienie § 308. Podano w nim liczbę kondygnacji (przynajmniej 2 nadziemne), jako obligujące do zastosowania dalszych zapisów. Nie ma tam zawężenia do budynków wielorodzinnych. Najwyraźniej prawodawca nie miał więc intencji zastosowania takiego zawężenia, Tym bardziej, że w wielu innych przepisach tego samego rozporządzenia jest wyrażone wprost rozróżnienie na budynki wielorodzinne i jednorodzinne.  Argument o zmianie przepisów lub ich interpretacji od 2022 r. także jest nietrafiony. Ta część rozporządzenia (§ 308), brzmi tak samo od momentu przyjęcia jego pierwotnej wersji jeszcze w roku 2002, czyli 20 lat wcześniej. Fakt, że budynek został oddany do użytkowania , zaś nadzór budowlany nie wnosił uwag wcale nie znaczy, że wszystko wykonano prawidłowo. Jego przedstawiciele mogli czegoś nie sprawdzić, nie zauważyć itd.  Wreszcie mamy kwestię zasadniczą, czyli przywołany już § 146. 1.    § 146. 1. Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308.   Proponuję zacząć od zadania deweloperowi pytania (na piśmie) jak w takim razie realizowany jest obowiązek wynikający z tego przepisu? Na jakiej podstawie twierdzi, że wystarcza do tego ruchoma drabina? Jeżeli odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca następnym krokiem powinno być zwrócenie się z tymi samymi pytaniami do nadzoru budowlanego.    Osobiście uważam, że w tym przypadku powinno być zapewnione wejście na dach od zewnątrz, po drabinie stałej. Słusznie Pan zauważył, że wejście na dach przez wyłaz, z jednego z domów tworzących budynek szeregowy, nie zapewnia faktycznie dostępu na dach w celach opisanych w § 146. 1.  Dlatego przypominam o cytowanym już § 101. 1.   § 101. 1. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych względami użytkowymi, jako dojście i przejście między różnymi poziomami mogą służyć drabiny lub klamry, trwale zamocowane do konstrukcji.    Nie bardzo widzę w tej sytuacji możliwość obrony stanowiska, że drabina ruchoma jest wystarczająca. 
    • No właśnie - wewnętrzne schody w mieszkaniu to nie jest klatka schodowa. Klatka schodowa jest wydzielona ścianami i wejście do lokali jest przez drzwi. Dlatego moim zdaniem powinna być ta drabina, bo zachodzi szczególny przypadek (dom wielolokalowy bez klatki schodowej).
    • W praktyce zdążą zareagować obydwa. Najczęściej.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...